Pravidla in-line hokeje

Ne každý z návštěvníků světového šampionátu v in-line hokeji v Berouně je znalcem pravidel, připomeňme si proto na tomto místě největší odlišnosti mezi pravidly FIRS a pravidly ledního hokeje.

Jedním z nejvýraznějších rozdílů je absence posuzování postavení mimo hru nebo zakázaného uvolnění – in-line hokej není zkrátka ničím podobným limitován, hra je proto plynulejší.

V případě nedovoleného zákroku soupeře hraje mužstvo přesilovku 4 na 3, pokud dojde k dalšímu provinění, tak 4 na 2. Hráči si ale na fauly dávají pozor i proto, že po třetím faulu (nesmí se hrát do těla) dostávají automaticky osobní trest, při čtvrtém vyloučení i trest do konce zápasu.

V případě, že mužstvo má poskytnutou výhodu při signalizovaném trestu a vstřelí si vlastní gól do prázdné branky, tak tato branka platí. A může hrát i důležitou roli – pravidla při posuzování postavení ve skupině při bodové rovnosti se totiž co do skóre jeví dost neobvykle: pokud nerozhodne počet bodů ani vzájemný zápas, je třetím kritériem menší počet inkasovaných branek (to znamená, že například skóre 40:1 je horší než 3:0). FIRS se tím snaží předejít tomu, aby se silné týmy proti slabším „honily“ za co nejvyšším počtem nastřílených gólů a soupeři jeho snahu na turnaji neznechutily...

Rozdíly oproti lednímu hokeji

In-lineLední hokej
Hrací doba2x20 minut3x20 minut
Počet hráčů4+15+1
Rozměr branky170x105 cm183x122 cm
Postavení mimo hrunepíská sepíská se
Zakázané uvolněnínepíská sepíská se
Počet rozhodčích2 – stejné pravomoci3 – 1 hlavní a 2 čároví
Oddechový čas2x jedna minuta1x 30 sekund
Prodloužení rozhodujícího zápasudo rozhodnutírůzné
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky