Posledním semifinalistou je Francie

15.07.2010 | Štěpán Tomš

Roli favorita potvrdila v posledním čtvrtfinále čtvrtého hracího dne Francie a v semifinále se utká se Švýcarskem. Němci podali slušný výkon, ale na skvěle chytajícího brankáře Huga Rebuffeta vyzráli jen jednou, což bylo málo. Francouzští hráči totiž nastříleli branky čtyři.

 
 
 
Zápas 6   •   QF   •   čt 15.7.2010   •   20:00   •   Rozpis a výsledky
Francie 4:1Německo
(2:1, 2:0)
Branky a asistence: 1. B. Ladonne (Tijou), 2. J. Lefranc (Thomas), 31. Crignier (J. Lefranc), 40. Thomas (Couraud) – 16. A. Carciola
Střely: 33:14 (0:0, 0:0, 0:0). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Rozlílek, Miller. Diváků: 150.
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

První polovina utkání byla poměrně jasnou záležitostí Francouzů. Už po čtyřiačtyřiceti sekundách totiž Benoit Ladonne zaskočil německou obranu a hlavně brankáře, kterému tečí poslal puk poprvé za záda.

Ještě hůře, konkrétně o dva góly, bylo Němcům po pohodlném zakončení Jimmiho Lefrance. I nadále platilo, že Němci byli obranáři a Francie bušila na jejich vrata.

Nájezdům galských kohoutů učinil přítrž až Adriano Carciola, který krátce poté, co Německo přečkalo dvě oslabení, z ojedinělého brejku snížil na 1:2. Takovým výsledkem skončila i první polovina.

Druhá část se s plynoucím časem zrychlovala. Hrálo se nahoru – dolů, ale jediné, co se neměnilo, bylo skóre. Do 31. minuty. Pak totiž přišel zlomový okamžik: Renaud Crignier přidal třetí gól a Francie se vzdálila svému východnímu sousedovi znovu na dvě branky.

Němci se ani po oddechovém čase nezvedli a dál dobývali branku Huga Rebuffeta marně. Nepomohly ani přesilové hry. Francouzský brankář byl vždy na správném místě a všechny pokusy kryl.

Zbývaly více než dvě minuty do konce a Němci už v přesilové hře odvolali brankáře a hráli v pěti proti třem odhodlaným Francouzům. Ani jeden pokus se neuchytil, a tak to byl Julien Thomas, který přidal čtvrtou branku do opuštěné německé brány a dal razítko na francouzský postup.

Autor: Štěpán Tomš

Ohlasy

Antonie Carreyn (asistent trenéra Francie): Stejně jako včera jsme dnešní důležitý zápas zvládli. Máme poměrně mladý tým, který na sobě musí i nadále pracovat. Musíme se snažit hrát zápas od zápasu lépe. Nyní se musíme plně zkoncentrovat na zítřejší semifinále.

Jesse Panek (trenér Německa): Naše dnešní porážka patří k těm, ze kterých člověk není zklamaný. Francouzi jsou silné mužstvo, které podle mě získá druhé nebo třetí místo. Nastoupili jsme bez tří zkušených hráčů, kteří jsou zranění, ale mladíci se s tím poprali dobře. Opticky měl možná ze hry více soupeř, ale drželi jsme se dobře.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky