Španělky obhájily páté místo

08.07.2010 | Martin Pešout

Dosáhly na stejnou metu jako loni. V zápase bez šancí a výraznějších situací si hokejistky Španělska poradily v duelu o páté místo s výběrem Slovenska. Skóre otevřela po deseti minutách Alvaradová. Hráčky ze země finalistů fotbalového MS prokázaly větší kvalitu a se ctí se tak loučí se šampionátem, na kterém se prezentovaly vcelku sympatickou hrou. A neúnavná fanynka Španělek podporující svůj tým po celou dobu turnaje může být také spokojená.

 
 
 
Zápas 6   •   p-5   •   čt 8.7.2010   •   15:00   •   Rozpis a výsledky
Španělsko 4:1Slovensko
(2:0, 2:1)
Alvaradová C. (Martinezová V.) - Martinezová I., Beltranová M., Beltranová A., Castollová, Calerová, Ucedová, Abrisquetaová V., Abrisquetaová L., Cassiová, Ortuňová, Plaová, Alvaradová L., Rodriguezová, Gonzalezová. Zuziaková (Tišťanová) - Pavlovičová, Gajdošová M., Drličková, Petrovičová, Durčanská, Lalíková, Kevešová, Gajdošová I., Vargová, Olosová, Zetková, Ondrušková, Herichová.
Branky a asistence: 10. Alvaradová, 20. Ucedová (Ortuňová), 22. M.Beltranová (A.Beltranová), 25. A.Beltranová (Martinezová) - 29. Herichová (Pavlovičová)
Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Arazimová, Růžičková.
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

Na minulém šampionátu Španělky dosáhly na páté místo a stejný počin chtěly zopakovat i na berounském turnaji. I proto se záhy po úvodní buly chopily útočné snahy a brankářku Slovenska Zuziakovou několikrát prověřily. Jejich tažení nenarušilo ani brzké oslabení Gonzalezové. Hráčky Espaňa se po několika slibných situací nedostaly do vedení ani při své úvodní přesilovce.

Snaha Jihoevropanek byla poprvé odměněna po deseti minutách hry. Alvaradová si připsala na konto vcelku náhodnou branku, když její hokejku trefil odražený puk od jedné ze svých spoluhráček. Inkasovaný gól probudil slovenské hokejky, které se posléze osmělily a gólmanka Alvaradová měla plné ruce práce. Do větší gólovky se ovšem prosadila Španělka Calerová: její únik však skvěle vytáhla semaforem Zuziaková. Po její akci následoval slovenský time-out. Přestože se závěr prvního poločasu nesl v duchu ostřelování španělské branky, byly to právě hráčky v žlutobílých dresech, které udeřily podruhé. A to znovu velmi lacině. Ucedoová z dálky napálila puk na Zuziakovou a přestože se nejprve zdálo, že slovenská brankářka kotouč v rozkleku ukryla ve své výstroji, černý nesmysl ji v překvapení všech proklouzl až do sítě.

"Bylo to těžké utkání, Slovenky dobře bruslily, my jsme se na ně ale výborně připravily hlavně co se týče defenzívy, takže to neměly jednoduché. Nám navíc skvěle vyšly některé kombinace a to znamenalo vítězství v dnešním utkání. Na MS jsme mohly hrát lépe, nakonec jsme skončily páté, ale to lze brát jako úspěch," říká Španělka Jana Cassiová.

Španělky potvrdily lepší formu i ve druhém poločase. Hned v první minutě rozebraly slovenskou obranu sestry Beltranové a Marlen pohlednou střelou tahem vyzrála na Zuziakovou, čímž jí vyhnala z klece. Čtvrtý zásah přidala v přesilovce tentokrát už Anna Beltran. Po vhazování se v nájezdu řítila na Alvaradovou jedna ze slovenských útočnic. Pro faul Abrisquetové ale nedokázala patřičně zakončit. Že time-outy jsou na letošním šampionátu trendem potvrdil španělský lodivod Humeau, který si hned taky jeden vzal. Ve 49. minutě přece jen poprvé procedily slovenské hráčky puk za pozornou Alvaradovou. Z mezikruží se prosadila Herichová. A když v závěru M. Gajdošová nevyřešila úspěšně svůj nájezd na Alvaradovou, loučí se Slovenky se svým prvním šampionátem šestou příčkou. "Je to zklamání. Asi jsme chtěli moc vyhrát a pak dělali zbytečné chyby. Že jsme přepadávali, neproměňovali šance. Očekávali jsme více. Vybouchli jsme," neskrývá frustraci slovenského týmu Božena Kevešová.

Autor: Martin Pešout

Ohlasy

Ivana Gajdošová (trenérka Slovenska): Katastrofa. Výbuch od všech hráček. Byly přemotivované. Hlavy byly dobré, ale ruce nefungovaly. Se šestým místem jsem spokojená. Náš tým byl nováčkem, příští rok budeme lépe připravené. Poznali jsme alespoň soupeře a zjistili jsme jak šampionát funguje. Pro další šampionát uděláme vše, abychom byli o 150% lepší. Sestavu pro příští turnaj změníme, ale také záleží, jak se holky budou cítit fyzicky i psychicky a rozhodnou i další aspekty.

Sylvain Humeau (trenér Španělska): Dneska jsme předvedli dobrý výkon, hráli jsme pečlivě zezadu a skórovali jsme jako první, což bylo pro celý zápas hodně důležité. Umístění na MS mohlo být lepší, ale s výsledkem jsme i tak docela spokojení. Mistrovství bylo skvěle zorganizováno po všech stránkách. Je to super zkušenost a doufám, že příští rok to budeme hrát o vyšší příčky.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky