Němci si porážkou s Velkou Británií zkomplikovali cestu za prvním místem

15.07.2010 | Radek Barkman

Němci nastupovali do svého závěrečného zápasu ve skupině C s vědomím, že o postup je už nemůže nikdo připravit. Pouhý bod jim navíc stačil k udržení prvního místa ve skupině. Ačkoliv svěřenci trenéra Jesseho Paneka na svého soupeře vlétli pěkně zostra, střelecky se první prosadili Britové. Vyrovnaný průběh zápasu pak zlomila desetiminutovka od 25. Do 35. Minuty. Hutchinson totiž třemi góly v řadě otočil stav z 3:4 na 6:4 a nastartoval tak Velkou Británii za vítězstvím. Brankostroj ostrovanů se nakonec zastavil na skóre 8:5. Přesto jsou šance Britů na účast ve čtvrtfinále téměř nulové.

 
 
 
Zápas 5   •   C   •   čt 15.7.2010   •   08:00   •   Rozpis a výsledky
Německo 5:8Velká Británie
(2:2, 3:6)
Felkel - Bierschenk, F. Carciola, Heinrich, S. Schlicht, A. Carciola, D. Schlicht, Brinkmann, Werham, Christo, Wintgen. Duffy - Hutchinson, France, Glover, Moran, Gee, Dickinson, Finney, Cross, Shelton, Lane.
Branky a asistence: 9. Brinkmann (Carciola), 18. Heinrich (Wintgen), 26. Christo (Heinrich), 26. Schlicht D. (Carciola), 37. Bierschenk - 2. Lane (Cross), 15. Hutchinson (Glover), 23. Shelton (Finney), 28. Hutchinson (Shelton), 29. Hutchinson (Glover), 33. Hutchinson (Finney), 36. Shelton, 38. Finney (Shelton)
Střely: 26:24 (0:0, 0:0, 0:0). Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1.
Rozhodčí: Cordoba, Wagner.
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

V první německé šanci se už ve druhé minutě ocitl Schlicht, který se proháčkoval až do těsné blízkosti brankáře Duffyho, ten ale střelci výborně zmenšil úhel a pokus zastavil. A tak hned z první střely zčistajasna udeřilo na druhé straně. Cross vybídl ke skórování rozjetého Lana a ten zblízka nezaváhal. Německo si poté vytvořilo územní převahu, z níž vzešla vyložená šance Carcilla, který z ideální pozice však mířil pouze do tyče.


Herní tempo postupem času vzrůstalo, mnoho nechybělo k vyrování Wintgenovi, jenž z nadějné pozice mířil pouze do Duffyho. Další německá šance ale gólem již skončila. Nájezd A. Carcioly sice ještě stihl Duffy vyrazit, následnou nedůslednost v obraně už ale potrestal pohotový Alex Brinkmann. Britové se po obdržené brance vrhli opět dopředu, Hutchinson měl dokonce na holi druhý gól, v časové tísni ale souboj s brankářem Felkelem prohrál.

Po hluché pasáži v závěru úvodní půle se z gólu opět radovali ostrované. Glover našel před bránou naprosto nekrytého Dannyho Hutchinsona a ten neměl s trefením prázdné branky žádnou potíž. Němci se poté načas vytratili ze hřiště, zachránila je ale akce z 18. minuty, kterou bekhendovým blafákem úspěšně zakončil Heinrich. „Chtěli jsme udělat všechno pro to, abychom měli ještě šanci postoupit do čtvrtfinále. Utkání jsme vyhráli a teď už můžeme jen sledovat, jak dopadnou zbývající zápasy ve skupině,“ nechal se slyšet nejlepší střelec týmu Rob Shelton.

Rovněž začátek druhého poločasu jsme mohli řadit do kategorie těch zajímavějších. Rob Shelton opět přiživil mizivou britskou naději na postup třetím gólem. Pak ale začali úřadovat opět Němci. Nejprve vyrovnal v samém závěru přesilové hry Christo, vzápětí pak strhl vedení na stranu našich západních sousedů poměrně podobnou ranou Schlicht. Jenže Britové se opět vrátili do hry. Po dvou kombinacích Glovera se zakončujícím Hutchinsonem měli opět navrch in-line hokejisté Velké Británie.

Tím ale gólový výčet zápasu zdaleka neskončil. Vyrovnat mohl Heinrich, z dobré pozice ovšem mířil pouze do tyče. Za malou chvilku odešel na trestnou lavici Adriano Carciola a nabídl tím Britům šanci zvýšit náskok. Ostrované svou šanci nepustili. Finney našel křížnou přihrávkou u vzdálenější tyče nekrytého Hutchinsona, který už svým čtvrtým gólem poslal svůj tým do dvoubrankového vedení 6:4. S chutí hrající Britové pak zareagovali také na kontkatní gól Heinricha a s přehledem zvítězili 8:5. "Nevím, co se s námi stalo, nebyli jsme dnes vůbec ve své kůži. Soupeře pro čtvrtfinále jsme si ale nevybírali, chtěli jsme naší skupinu vyhrát," řekl útočník Stefan Heinrich.

Ohlasy

Jesse Panek (trenér Německa): Hráli jsme dnes špatně jako kolektiv. Dělali jsme chyby v obraně a ani v útoku se nám příliš nedařilo. Navíc jsme hráli jen v devíti lidech, po včerejšku máme jednoho zraněného. Ve čtvrtfinále bychom sice raději narazili na Francii, protože Češi jsou přece jen lepší, ale i tak jsme chtěli tento zápas vyhrát.

Jason Coles (trenér Velké Británie): Excelentní výkon. Odehráli jsme fyzicky velmi náročné utkání, ale zvládli jsme ho výborně.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky