Američané porazili Švýcary a v základní skupině A skončí druzí

14.07.2010 | Petr Košatka

Po včerejší pořázce s Francií nečekal tým Spojených států jednoduchý úkol. Zápas se Švýcarskem ale zvádl zámořský tým na jedničku a díky výhře 6:2 se posunul v základní skupině A na konečné druhé místo. Na vítězství Američánů se nejvýraznější podílel útočník Travis Fudge, který dvě branky sám zaznamenal a u jednoho gólu svého týmu se podílel asistencí.

 
 
 
Zápas 3   •   A   •   st 14.7.2010   •   16:00   •   Rozpis a výsledky
USA 6:2Švýcarsko
(4:2, 2:0)
Urbano (Brown) - Thompson, Mosenson, Keene, Spain, Sgrillo, Fudge, Laricchia, Cadiz, Roux, Redstreake, Messina, BondShocker (21. Siegenthaler) - Diener, Hirt, Brauchli, Ackermann, Rubin, Bill, Ganz, J. Ulrich, Mäusli, Reber, Schwarzenbach, Walker, M. Ulrich
Branky a asistence: 6. Thompson (Roux), 11. Sgrillo (Messina), 14. Fudge (Larricchia), 21. Fudge, 27. Readstreake (Messina), 38. Messina (Fudge) - 9. Rubin (Brauchli), 20. Rubin (Ulrich).
Střely: 39:25 (19:13, 20:12, 0:0). Vyloučení: 8:8, navíc Hirt 10 minut osobní trest a Brauchli 5 minut a osobní trest 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: J. Rozlílek, M. Low.
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

Oba dva týmy vstupovaly do středečního klání po zcela odlišném posledním utkání. Zatímco Švýcarsko deklasovalo Kolumbii 12:1, Američáné trochu překvapivě podlehli Francii 1:2. Vstup do posledního utkání ve skupině se však lépe vydařil inline hokejistům Spojených států, kteří v šesté minutě využili odraženého puku a z dorážky šli brankou Thompsona do vedení.

Tlak Američanů zmírnila až dvojnásobná početní převaha soupeře, která nakonec přinesla také vyrovnání. Výborně sehraná kombinace vypramenila střelou Daniela Rubina a přesouvající se Urbano neměl šanci zasáhnout. Američáné ovšem byli aktivní i nadále a ztracené vedení získali brzy zpět. Nejprve se šťastnější trefou připsal mezi střelce Sgrillo a na 3:1 pak navyšoval náskok USA Fudge.

Počet vstřelených branek se rozšířil ještě v samotném závěru první poloviny. V čase 19:43 snížil na 2:3 z pohledu Švýcarů Rubin a ozval se také tým Ameriky – Fudge tvrdě napálil puk a se zvukem sirény se ještě jednou rozsvítilo červené světlo – 4:2.

Do druhého a zároveň závěrečného dějství tak vstupovali inline hokejisté USA s dvoubrankovým náskokem. Ten se navíc po sedmi minutách opět navýšil, když tým Spojených států perfektně sehrál přesilovku a na konci celé akce Readstreake zakončoval prakticky po prázdné branky. Nervozita Švýcarů se stupňovala a vyvrcholením všechno byl trest dokonce utkání pro Hirta, který neudržel nervy na uzdě. Dlouhá početní výhoda Ameriky ještě přinesla šestou a zároveň poslední branku zámořského celku v utkání. Přesnou trefu zaznamenal Messina a definitivně uzavřel brankový účet.

„Bohužel jsme měli v tomto zápase hodně vyloučených a kvůli tomu jsme nemohli hrát hru, kterou jsme zvyklí hrát. To bylo asi rozhodující. Musíme se z toho poučit, protože nás čeká velice těžký zápas s Českou republikou nebo Kanadou,“ řekl po zápase švýcarský brankář Mario Siegenthaler. „Byl to těžký zápas. Švýcaři byli výborní na puku. Hráli několik přesilovek, ve kterých nebezpečně stříleli. Byl to neobvyklý zápas, co do počtu vyloučených. My jich měli méně a ubránili jsme je,“ dodal jeho oponent Michael Urbano.

Autor: Petr Košatka

Ohlasy

Charles Thuss (trenér USA): Byl to zápas, který hodně ovlivnila častá vyloučení, ale my jsme ho zvládli lépe než včera. Už jsme tolik nečekali se střelou a kontrolovali jsme puk. Je to pro nás daleko lepší výsledek. Do budoucna se musíme vyvarovat vyloučení, protože všechny týmy, které můžeme potkat, by to potrestali. Soupeře si nevybíráme, budeme se snažit držet se své hry.


Christian Wittwer (trenér Švýcarska): Špatně jsme vstoupili do zápasu a doplatili na příliš mnoho trestů. Tím byla degradována úroveň celého zápasu. Zítra musíme hrát více v klidu, být disciplinovanější a hrát naši hrou. Jedině tak máme šanci na úspěch.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky