Francie nepřipustila kolumbijské překvapení

14.07.2010 | Alžběta Vejrostová

Tým Kolumbie, který včera podlehl švýcarským horalům 1:12, dnes utrpěl další porážku. Tentokrát nestačil na hráče Francie, kteří nasázeli do jihoamerické branky šest gólů. Kolumbijci jim však výhru nedarovali zadarmo. Tvrdá obrana si připsala na svůj účet zranění Charbonneaua.

 
 
 
Zápas 3   •   A   •   st 14.7.2010   •   13:00   •   Rozpis a výsledky
Kolumbie 1:6Francie
(0:5, 1:1)
Guerrero (21. Cuervo) - Higuera, Fierro, Mira, Triviňo, Duran, Rosero, Escobar, Ariza, Murillo, Olarte, Hernandez, AgrilarT. Lefranc (Rebuffet) - Thomas, Ostre, Charbonneau, Gregoire, Couraud, Tijou, J. Ladonne, B. Ladonne, Gabillet, J. Lefranc, Crignier, Jalinier, Guerin, Lapresa.
Branky a asistence: 5. J. Ladonne (B. Ladonne), 10. Lapresa (Thomas), 12. Lapresa (Gabillet), 15. B. Ladonne (Tijou), 17. Thomas (Ostre), 28. Jalinier (Lapresa) - 30. Murillo (Agrilar)
Vyloučení: 6:0. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Miller, Wagner. Diváků: 80.
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

Od začátku utkání se z gólmanů nastupujících k tomuto utkání zapotil více Guerrero hájící kolumbijskou branku. Latinoameričané se během úvodních minut zřejmě ještě vzpamatovávali ze včerejší nadílky, kterou obdrželi od švýcarského celku. Francouzi ostřelovali kolumbijskou klec a během první desetiminutovky kapituloval její strážce celkem třikrát. Poprvé rozvlnilo soupeřovu síť po vzájemné spolupráci bratrské duo Jeana a Benoita Landonneových, poté připsal dvě branky na ukazatel skóre Jeremy Lapresa. Kolumbie, jejíž jediná branková šance nemohla být uznána pro postavení hráče v brankovišti, mohla být jenom ráda, že řada dalších francouzských střeleckých pokusů rozezvučela pouze brankové tyče nebo hrazení.

Hráči v dresu Kolumbie ve snaze tvrdě zabránit s rozvahou hrajícím Francouzům v dalším skórování si svými zákroky pouze vykoledovali řadu vyloučení a přesilové hry Benoit Landonne a Julien Thomas bez váhání zužitkovali. V sedmnácté minutě už tak Kolumbie podléhala Francii 0:5.

Za nepříznivého stavu nastupovali Kolumbijci ze šaten v oslabení 2 na 4 a hráči ve francouzských dresech pro ně neměli slitování. Atakovali Guerrerovu svatyni ze všech úhlů, kolumbijský gólman však statečně odolával až do osmé minuty, kdy nedosáhl na střelu Yohana Jaliniera. Hned při následném útoku však byl sražen k zemi před kolumbijskou brankou Charbonneau a k úleku všech trvalo dlouho, než byl raněný schopen opustit hrací plochu.

Ve třicáté minutě se i Jihoameričané konečně dočkali. První gól Kolumbie si připsal Jesus Murilo. Další zaváhání již tým trenéra Seguye nepřipustil a rovněž Kolumbijci do konce zápasu zvládli své sítě ubránit. „Dnešní zápas byl velmi těžký, ale sehráli jsme ho v rámci svých možností hodně dobře,“ posteskl si po zápase Jesus Murillo.

„I když jsme hráli proti papírově slabšímu soupeři, nebyl to pro nás jednoduchý zápas. Důležité bylo, že jsme k němu přistoupili s respektem, a tak jsme ho zvládli," ocenil přistup celého francouzského týmu útočník Julien Couraud.

Autor: Alžběta Vejrostová

Ohlasy

Stephane Marcoux (trenér Kolumbie): Dnes jsme odehráli prozatím nejlepší zápas na turnaji, jsem spokojený. Hlavně ve druhém poločase jsme byli skutečně vyrovnaným soupeřem, vždyť také skončila poměrem 1:1. Tenhle fakt mě opravdu velmi těší, vždyť Francie včera porazila Spojené státy, se kterými se nemůžeme vůbec měřit. Máme velmi těžkou skupinu, soupeři jako Švýcarsko apod.jsou herně úplně jinde.

Olivier Dimet (trenér Francie): Věděli jsme, že nás nečeká jednoduchý zápas, důležité bylo, že se nám povedlo dát první gól, a tak jsme se uklidnili. Hráli jsme dobře, ale nesmíme to přeceňovat, teď nás čekají mnohem těžší soupeři.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky