Strhující utkání: Mexiko – Velká Británie 4:3

13.07.2010 | Štěpán Tomš

Jeden z nejnapínavějších duelů na turnaji přinesl na první pohled nezajímavý duel Mexika a Velké Británie. Utkání plné zvratů vyhráli nakonec po strhující přetahované Mexičané.

 
 
 
Zápas 3   •   C   •   út 13.7.2010   •   18:00   •   Rozpis a výsledky
Mexiko 4:3Velká Británie
(2:0, 2:3)
Guadarrama (Suarez) – Auiles, Cardoso, Martinez, M. Ordoňez, Hernandez, Campos, Baxter, Coene, Pineda, Ramirez, R. Ordoňez, Grosso.Duffy (Bradfield) – Hutchinson, France, Glover, Moran, Gee, Dickinson, Finney, Cross, Shelton, Lane.
Branky a asistence: 9. Baxter (Hernandez), 18. Martinez (Baxter), 34. Baxter (Ramirez), 37. Hernandez (Martinez) – 21. Lane (Shelton), 26. Shelton (Lane), 26. Cross (Shelton)
Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Grandini, Follot. Diváků: 100.
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

Utkání začalo přesilovkou ostrovanů, ve které pálil Shelton těsně mimo, a tak se Mexičané ubránili. Britové byli aktivnější i nadále, ale paradoxně udeřilo na druhé straně – skóre otevřel Brian Baxter. Od té doby byl zámořský tým aktivnější.

Výhodu přesilové hry poté dostali i Mexičané a zle zatápěli bránící trojici Velké Británii. Tísněný Martinez stačil dorážet, ale puk po lehké teči bránící hole mezi tyčemi neskončil. Nevyužitá šance Mexičany dlouho mrzet nemusela, neboť zanedlouho tečoval Jose Martinez Baxterovu střelu za záda bezmocného gólmana Velké Británie.

Ve druhé polovině se hráčům Spojeného království podařilo brzy snížit v přesilové hře. Byl to Paul Lane, který vymetl pavučinku brankáři Guadarramaovi. Svou třetí přesilovku v utkání využili ostrované taky beze zbytku a po brance kapitána Roba Sheltona bylo srovnáno 2:2.

To však nebylo vše. Šestnáct sekund po rozehrávce dokonal skvělý britský obrat Steve Cross. Najednou byli na koni hráči v modrých dresech, což potvrdil Hutchinson, jenž si brankáře Guadarrama vylákal z brány, ale gólově to stvrdit nedokázal.

Naopak. Další epizoda se psala na druhé straně hřiště, kde po Ramirezově přihrávce srovnal střelecký účet Brian Baxter, aby ve 37. minutě střelou do horního rohu Miguel Hernandez znovu otočil skóre ve prospěch Mexika. Ostrované v závěru faulovali a hra bez brankáře 4 na 4 jim už nepomohla.

Autor: Štěpán Tomš

Ohlasy

Gerardo Polanco (trenér Mexika): Mám velikou radost. Dnešní utkání jsme si užili. Dobře jsme se pohybovali, šly nám i nahrávky a střely. Byli jsme oproti soupeři od začátku zápasu tak trochu ve výhodě. Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli.

Simon Morris (manažer Velké Británie): Určitě jsme na turnaji už sehráli lepší zápasy. Nebyl to dobrý výkon, musíme se zlepšit. Určitě si o tom s hráči promluvíme. Naším cílem je stále vyhrát skupinu.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky