První triumf slaví i Německo, Jihoameričané opět stahovali příliš pozdě

12.07.2010 | Tomáš Pavlíček

I druhé utkání turnaje přineslo gólové veletrhy a zběsilou jízdu jihoamerického outsidera v závěru. Argentina po překvapivě slibném úvodu nabrala ve druhé půli až šestibrankovou ztrátu a ani tři inkasované góly v posledních minutách už německý výběr nepřipravily o úvodní vítězství.

 
 
 
Zápas 1   •   C   •   po 12.7.2010   •   09:30   •   Rozpis a výsledky
Německo 9:6Argentina
(5:3, 4:3)
Stieglitz - Bierschenk, Carciola, Heinrich, Schlicht, Carciola, Schlicht, Brinkmann, Wertham, Christo, Wintgen. Petasny - Echevarria, Flores, Marengo Augustin, Marengo Martin, Marengo Sebastian, Bustos, Petasny, Portabella, Vigilante, Perez, Lombardo
Branky a asistence: 6. Wintgen (Wertham), 6. A. Carciola, 13. A. Carciola, 18. Heinrich (Bierschenk), 19. Wertham (Bierschenk), 26. D. Schlicht (A. Carciola), 31. Heinrich (Christo), 36. Heinrich, 37. Christo - 2. S. Marengo (A. Marengo), 15. Guzman, 16. A. Marengo (S. Marengo), 38. S. Marengo, 39. M. Marengo, 40. Portabella (Vigilante)
Střely: 39:21 (21:9, 18:12, 0:0). Vyloučení: 2:6. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Miller, Antighechi.
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

I druhý střet šampionátu přinesl duel jihoamerického celku s evropským, tentokrát však v něm němečtí favorité od začátku neúřadovali. Podceňovaná Argentina totiž hned ve 2. minutě vyvedla svůj kontinent z klece bezbranných obětí a Sebastian Marengo nenápadným zakončením zaskočil brankáře Stieglitze i celé německé mužstvo.

Němci však během 6. minuty představili svůj válečný arsenál a latinoameričané se najednou zdáli být bez šance. Nejprve Werthamův skvostný pas obtočil kolem betonu Marvin Wintgen a za pár sekund Adriano Carciola lehkým nahozením zviditelnil mezeru mezi betony argentinského brankáře.

Když ve 13. minutě stejný hráč navýšil už na dvoubrankový rozdíl, vypadalo to na rezignaci reprezentace se sluncem na státní vlajce. Jenomže Guzman a Marengo svými dvěma trefami opět argentinský prapor pozvedli a oživili šanci zdolat jeden z nejnáročnějších vrcholů za poslední roky.

Těsně před půlí už ale Německo znovu převzalo režii utkání a do hlavní role obsadilo Yanicka Werthama, jenž dvěma góly zařídil svému celku klidnou přestávkou siestu.

Po pauze už ovládal hrací plochu pouze jeden celek, Němci odskočili až na výrazný rozdíl 9:3 a ani argentinské prozření v závěru, během něhož Marengo zkompletoval hattrick, nemohlo ohrozit německé vítězství.

Argentina tak sice prohrála svůj úvodní duel, ale příliš smutnit nemusí. „Na to, že to tu byl náš první zápas, tak to nebylo tak špatné. Myslím, že se postupně budeme zlepšovat. Povedl se nám závěr utkání, a to nás jistě povzbudí do dalšího střetnutí,“ hledal pozitiva Andres Perez Cuesta.

Autor: Tomáš Pavlíček

Ohlasy

Jesse Panek (trenér Německa): S průběhem utkání jsem byl spokojený kromě posledních pěti minut. Pak naši hráči úplně přestali hrát, netlačili se dopředu a přenechali iniciativu soupeři. Jsme ale rádi, že to nakonec dobře dopadlo. Skupinu C bychom rádi vyhráli, rozhodující zřejmě bude čtvrteční utkání s Velkou Británií.Marengo Oscar (trenér Argentiny): V úvodních minutách jsme se především bránili, postupně jsme však zjistili, jak hrát a podařilo se nám několikrát skórovat. Zároveň se zvýšenou aktivitou ale přišly i inkasované branky a velká ztráta.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky