Kvarteto semifinalistů doplní po jasné výhře nad Slovenskem Kanada

06.07.2010 | Petr Dejnožka

V posledním čtvrfinálovém utkání nastoupily Slovenky proti Kanadě a už v ostrém úvodu si favorit utkání dokázal vypracovat nadějný náskok. Ten již udržely po celé utkání a nakonec po dobrém výkonu a konečném výsledku 6:0 postoupila Kanada do semifinále. Jejími soupeřy budou reprezentantky Francie.

 
 
 
Zápas 4   •   QF   •   út 6.7.2010   •   19:00   •   Rozpis a výsledky
Kanada 6:0Slovensko
(5:0, 1:0)
Fisherová (Squireová) - Clarkeová, Devereauxová, Griggová, Jarellová, Ludolphová, Meranteová, Nanjiová, Shirleyová, Sorbarová Zuziaková (od 4. - 9. Tišťanová) - Pavlovičová, Gajdošová M., Drličková, Petrovičová, Ďurčanská, Lalíková, Kevešová, Gajdošová I., Olosová, Zetková, Ondrušková, Herichová
Branky a asistence: 1. Clarková (Jarrellová), 4. Shirleyová, 5. Ludolphová (Sorbarová), 8. Ludolphová (Deverauxová), 9. Devereauxová (Ludolphová)
Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

V úvodu prvního poločasu se některým mohlo zdát, že Slovenky ještě zůstaly v kabině a než se vzpamatovaly prohrávaly již rozdílem třídy. Během 5. minut inkasovaly hned tři branky. Do zápisu o utkání se nesmazatelně zaryly jako střelkyně branek hráčky Clarková, Shirleyová a Ludolphová. Po druhé brance odstoupila z utkání brankářka Zuziaková. Její post zaujala náhradnice Tišťanová.

Netrvalo dlouho a do sítě Slovenek ale zapadly další puky. V 8. minutě předvedla nádhernou akci po přihrávce Deverauxové Ludolphová a následně nedala slovenské brankářce šanci. „Speciálně jsme se na Kanadu nepřipravovali, je to tým jako každý jiný a prostě to nevyšlo,“ konstatuje Daniela Zuziaková. O minutu později si tyto dvě hráčky svoji spolupráci prohodily a jejich soupeř byl na ručník. Do branky se zpět vrátila Zuziaková. Ta dokázala do konce poločasu tento stav udržet, ale nutno konstatovat, že Kanada byla vždy o krok napřed a jistě kontrovala stav zápasu.

Takto to vypadalo i na začátku druhé půle. Kanaďanky se neustále draly do zakončení, jejich prudkým náletům ale dokázala nová brankářka v brance Slovenska Zuziaková odolávat. Ale abychom také slovenské hráčky pochválili, musíme říci, že některé akce také byly vcelku vydařené. Zvláště velký průvan dělala hrající trenérka Maria Gajdošová, její koncovka byla ale vždy nepřesná.

A tak padl gól na straně Kanady. Kombinaci na jeden dotek zakončila mezi nohy Zuziakové Montana Merantová. Stav 6:0 vydržel i přes velké gólové šance až do konce. „Myslím, že celkově jsme hrály velmi dobře, jen musíme udržet tempo až do konce zápasu. Trenérka nám řekla, že ke každému zápasu musíme přistupovat tak, jako bychom hráli proti silnému soupeři jako třeba USA, a nepodceňovat žádný tým,“ říká Montana Morantová. Skvělý výkon v utkání předvedla kanadská brankářka, která si několikrát vychutnala slovenské šance pověstným semaforem. Kanada tedy porazila slovenské hráčky rozdílem šesti branek a zajistila si tím boje o medaile.

Autor: Petr Dejnožka

Ohlasy

Donna Forbes (trenérka Kanady): Řekla jsem hráčkám stejnou věc, jako před každým zápasem. Chtěly jsme hrát naši hru. Ráno jsme se byly podívat v Praze, na střídačce měly docela málo hráček, takže ke konci jsme už byly trochu unavené. Každý zápas od této chvíle je důležitý a my si musíme uvědomit, že musíme vždy hrát maximálně připraveni. Naším cílem je přivézt do Kanady zlaté medaile.

Ivana Gajdošová (trenérka Slovenska): Nechytili jsme úvod utkání, poté se to za stavu 5:0 těžko dotahuje. Poté, co jsme inkasovali pět branek, jsme se chytili, ale bylo již pozdě. Čekali jsme, že soupeř bude kvalitní a to se také potvrdilo.


Zobrazit fotogalerii ze zápasu
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky