Američanky si zastřílely a zajistily vítězství ve skupině

05.07.2010 | Lukáš Caha

Zápasy základních skupin uzavřelo v pondělí večer utkání Spojených států amerických proti Francii. Na konci zápasu se z šestibrankového vítězství nakonec radovaly hráčky ze zámoří a do čtvrtfinále tak postupují z prvního místa.

 
 
 
Zápas 3   •   A   •   po 5.7.2010   •   19:00   •   Rozpis a výsledky
USA 6:0Francie
(5:0, 1:0)
Vedderová (od 21. Rackleffová) - Eraová, Gianninová, Giovanelliová, Loyathová, McCormacková, Munhofenová, Nicholsonová, Ornerová, Santová, Wellsová.Mousseauxová (od 21. Binetová) - Augerová, Delhonová, Hemarová, Jupillatová, Larcheová, Minelliová, Benoitová, Dalzottová, Driciová, Faguagaová, Rangeonová, Ravixová, Serreová.
Branky a asistence: 10. Gianninová (Giovanelliová), 17. Gianninová (Eraová), 18. Loyathová (McCormacková), 20. Nicholsonová, 20. Ornerová (Eraová), 40. Santová (Munhofenová).
Vyloučení: 4:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Ruzickova, Anderson.
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

Podle dosavadních výsledků těchto dvou soupeřek se dal očekávat vyrovnaný boj, ovšem Američanky nenechaly nic náhodě a hned od začátku zavařovaly svým sokyním hru. Tým Evropanek podržela především skvělými zákroky brankářka Mousseauxová, ovšem v desáté minutě již byla na střelu Gianninové krátká. To byl zlomový okamžik, neboť Američankám vstřelená branka dodala sílu a ještě před první sirénou nasázely hráčkám Francie další čtyři branky zásluhou Gianninové, Loyathové, Nicholsonové a Ornerové.

K prohře se po skončení utkání vyjádřila francouzská hráčka Sophie Jupillatová: "Američanky byly v první půli mnohem aktivnější, dostávaly se do rychlých akcí a byly nebezpečné. Také jsme se snažily, ale nepodařilo se nám skórovat, což bylo rozhodující. Navíc Američanky hrály mnohem více týmově než my. Když se pak dostaly do vedení, tak už si to v klidu pohlídaly."

Na začátku druhé poloviny měla Francie dvě početní výhody, avšak ani jedna se jim nepodařila využít. Američanky skvěle bránily a nepouštěly protihráčky příliš do svého obranného prostoru. Závěr zápasu byl vyrovnaný, ovšem z gólu se radovaly opět Američanky, když Santová prostřelila francouzskou brankářku pošesté a potvrdila tak vítězství svého týmu v zápase i ve skupině.

"Utkání jsme poměrně snadno kontrolovaly a nedovolovaly soupeřkám přiblížit se k naší bráně. Máme mladý tým a většina z nás spolu nikdy nehrála. V dnešním zápase už nám to spolu fungovalo, můžeme tak být velice spokojené," řekla po zápase autorka posledního gólu Santová.

Autor: Lukáš Caha

Ohlasy

Charles Sgrillo (trenér USA): Byl to už spíše typický zápas play-off, soupeř byl velmi dobře připravený a bylo vidět, že jsme narazili na velmi kvalitní tým. Dokázali jsme se ale přes to přenést a zvítězili. Po základní skupině jsem velmi spokojený, jelikož stále tým ještě budujeme a zlepšujeme se každým zápasem.

Eric Perraudin (trenér Francie): První poločas byl pro nás hodně těžký, nedařilo se nám tak dobře bránit jako soupeřkám. Snažili jsme se o rychlé protiútoky, to ale nepřineslo žádný výsledek a nepodařilo se nám skórovat. Hrajeme na světovém šampionátu, a pokud chceme uspět, tak musíme být produktivní. Zítra ve čtvrtfinále ale očekávám vítězství.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky