Slovenky ani podruhé nepálily ostrými, nyní podlehly Francii

04.07.2010 | Petr Dejnožka

Druhé vystoupení slovenských hokejistek na turnaji se neslo v podobném duchu, jako to první. V tomto zápase bylo sice Slovensko mírně lepší než soupeř, ale i přes dobré příležitosti nakonec podlehlo Francii v poměru 0:5.

 
 
 
Zápas 2   •   A   •   ne 4.7.2010   •   16:00   •   Rozpis a výsledky
Slovensko 0:5Francie
(0:3, 0:2)
Tišťanová (Zuziaková) - Pavlovičová, Gajdošová, Drličková, Petrovičová, Ďurčanská, Lalíková, Kevešová, Gajdošová, Vargová, Olosová, Zetková, Ondrušková, Herichová.Binetová (Mousseauxová) - Augerová, Delthonová, Hemarová, Jupillatová, Larcheová, Minelliová, Benotová, Dalzottová ("C"), Driciová, Faguagaová, Rangeonová, Ravixová, Serreová.
Branky a asistence: 1. Dalzzottová (Rangeonová), 14. Rangeonová (Dalzottová), 18. Driciová (Larcheová), 24. Delhonová (Mineilliová), 29. Serreová (Driciová)
Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1.
Rozhodčí: Arazímová, Růžičková.
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

Zápas začal velmi z ostra. Klakson označující branku zazněl již po 46 vteřinách úvodního poločasu, kdy se těsně před brankou nejlépe zorientovala Marion Dalzottová. Francouzky se vstřelenou brankou namlsaly a o chvilku později sahaly po dalším gólovém úspěchu. Jenže po několika odehraných minutách se Slovenky aklimatizalovaly a i díky vyloučení svého soupeře přehrávaly. Ale doplatily na neproměňování šancí. Naopak se urodilo na straně druhé. Pozici střelce a nahrávače si oproti první brance vyměnily Dalzottová a Rangeonová a bylo to již 2:0.

A v 18. minutě nastal zmar Slovenek definitivně. V oslabení si ze čtveřice hráček udělala kuželky Marina Driciová a zakončením mezi betony vyhnala brankářku Janu Tišťanovou z klece. Její post zaujala gólmanka Zuziaková. „Dělali jsme, co jsme mohli, mistrovství světa se účastníme poprvé a podle mě to nebylo tak špatné,“ říká Romana Vargová. Skupinka slovenských fandů stále mohutně povzbuzovala své hráčky, ale ani to k překonání skvěle chytající Bidetové nevedlo.

Francouzky svoji klidnou a jistou hrou dozadu nepouštěly své sokyně do žádných nebezpečných situací a tak na pevno držely otěže zápasu. „Dnešní výhry si velmi ceníme, je pro nás hodně důležitá a hodně nás povzbudí do dalších utkání," konstatuje nejlepší hráčka Francie Marion Dalzottová. A Francouzky přidávaly i další branky. O tu v pořadí čtvrtou se postarala Delhonová a střelecký účet tohoto zápasu ukončila v 29. minutě Serreová. „My si musíme zvyknout na tento styl hry, na malé branky a to chvíli trvá,“ doplňuje Vargová.

Můžeme konstatovat, že Francouzky dovezly na turnaj kvalitní brankářku Binetovou, která za 80 minut v brance ještě neinkasovala a drží tím francouzské akcie hodně nahoře. Vychytala všechny střely španělských hráček a nyní se velkou měrou podílela na výhře 5:0 nad Slovenskem. „Máme hodně mladý tým, jelikož nás odešly zkušené a ostřílené hráčky, ale když budeme mít štěstí, můžeme dojít daleko," uzavírá francouzská kapitánka.

Autor: Petr Dejnožka

Ohlasy

Ivana Gajdošová (trenérka Slovenska): Myslím, že jsme podaly velmi dobrý výkon, můžu hráčky jen pochválit. Některé z českých novin nás odepsaly, ale na to, že jsme nováčkem turnaje, tak hrajeme velmi kvalitní utkání. Hrajeme to jen tři nebo čtyři měsíce a vlastně jsme nehrály žádné přípravné utkání, takže si myslím, že je to dobré.


Eric Perraudin (trenér Francie): Ze začátku to bylo těžké, protože jsme nebyli zvyklí hrát takovým stylem jako dnes proti Slovenkám, které nehrály vůbec špatně. My jsme ale potřebovali vyhrát a to se nám také podařilo, takže s průběhem i výsledkem střetnutí jsme spokojeni.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky