Rozdíl mezi in-line a ledním hokejem? Zvyknu si za půl zápasu, říká sudí Rozlílek

17.07.2010 | Michal Miškovský

Z extraligy ledního hokeje je zvyklý na velký tlak. V porovnání s tím je pro rozhodčího Jiřího Rozlílka berounský šampionát a vůbec celý in-line hokej jako pohodový doplněk letní přípravy. V rozhovoru vypráví nejen o rozdílech mezi oběma sporty.

 
 
 

Povězte úvodem, jak jste se vlastně dostal k in-line hokeji?
Celý život jsem hrál v Litvínově hokej s klukama jako je Robert Reichel, Robert Lang nebo Martin Ručinský. Pak jsem začal pískat, a když jsem zjistil, že vzniká in-line hokejová liga, říkal jsem si, že by to nemusel být vůbec špatný doplněk k hokeji na ledě. Domluvil jsem se tehdy se šéfem Tomášem Würtherlem a začal jsem pískat také in-line hokej. V klasickém hokeji nyní řídím extraligu.

Na kolikátém jste mistrovství?
Pískám třetí šampionát a byl jsem také na světových hrách v Tchaj-wanu.

Zatímco v hokeji jste čárovým, tady se rozhodčí nerozlišují. Je to pro vás problém, když se máte přeorientovat na jinou roli?
Je to obrovský nezvyk a úplně jiná práce. V hokeji se vždycky traduje, že musí být hlavní nebo čárový. Někdy mi chvilku trvá, než se přeorientuju.

Pravidla in-line hokeje se od ledního hokeje trochu odlišují. Na kolečkových bruslích se hraje bezkontaktně. Způsobuje vám problémy i tento fakt?
Určitě, trochu jo. Lední hokej je tvrdý a jakýkoliv kontakt tělem se nepíská. Tady se naopak píská všechno. Ale člověk si zvykne během půl zápasu.

A co rozdíl v bruslích?
Není to tak hrozné při přechodu z bruslí pro lední hokej na in-liny, jako spíš naopak. Je těžké vrátit se zpátky. In-linové brusle jsou delší a stabilita je lepší než na hokejových bruslích.

Jak se vám zatím daří v Berouně?
Já si myslím, že je to dobré. Už jen to, že jsem dostal možnost pískat těžké semifinále mezi Francií a Švýcarskem, hovoří za vše.

Na rozdíl od ledního hokeje, v Berouně pískáte i dva zápasy za den a v hale je navíc abnormální teplo. Jak to snášíte?
Počasí se zrovna moc nevyvedlo, ale myslím si, že se to dá zvládnout. Večer je však únava cítit.

I když do hokejové extraligy proudí poslední dobou dost cizinců, tady se setkáte s daleko větším počtem. Komunikace vám nedělá problém?
Je to v pohodě. Můj partner v extralize je ze Slovenska, takže je tak trochu cizinec. Tady je to dobré. Vždycky se sjedou týmy z celého světa, takže oficiálním jazykem je angličtina a s tím nemám problém.

Dokážete si při in-line hokeji víc užít pískání? Přeci jen, v hokejové extralize každý čeká na vaši chybu…
Určitě. V extralize je to vždycky těžší. Tlaky jsou ze strany médií, trenérů a celé hokejové veřejnosti. Nehledě na to, že extraliga je profesionální, zatímco in-line hokej kluci hrají ze sedmdesáti procent pro radost jako koníčka a my vlastně také jako doplňkový sport.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky