Finky překvapení nedopustily a Čínu smetly pěti góly. Obsadily tak konečné 7. místo

08.07.2010 | Tomáš Soukup

Berounská hala se ani napošesté čínského vítězství nedočkala. Tradiční mohutný obranný val prolomily Finky pěti zásahy a vybojovaly tak alespoň nelichotivé předposlední místo. Číňanky na svém prvním velkém turnaji především sbíraly zkušenosti a po šesti vysokých porážkách obsadily poslední osmé místo.

 
 
 
Číňanky vstoupily do utkání aktivněji než obvykle a pokoušely se kombinovat na útočné polovině. Ve druhé minutě dostaly navíc příležitost přesilové hry, ovšem k vážnějšímu ohrožení Vanhatalové se nedostaly. Po jedné z nevydařených střel se navíc dostala do úniku finská kanonýrka Mintu Tuominenová, prostrčila si puk mezi nohami kolem jedné z obránkyň a blafákem do bekhendu zakončila tuto okulahodící akci. O několik málo okamžiků se hráčky celku Suomi radovaly podruhé. Vera Mäkeläová poměrně snadno dostala kotouč za záda Hongxu Gao a poslala svůj tým do dvoubrankového vedení. V 11. minutě se skóre měnilo potřetí. Nebyl u toho nikdo jiný než Mintu Tuominenová, která se touto brankou posunula už na druhé místo v kanadském bodování. Čtyři minuty před koncem pak ještě Čínu od pohromy zachránilo dvakrát břevno, ovšem o dvě minuty později už propasírovala puk mezi betony brankářky Gao Mila Heiskanenová a uzavřela poločasový účet na na 0:4.


Druhý poločas pokračoval nepříliš líbivou hrou a navíc přestaly padat i branky. Finky se rychle přizpůsobily čínskému tempu a ani finské trio Tuominenová – Jokipeltová – Mäkeläová, které tvořilo nejen v tomto zápase většinu akcí, marně hledaly cestu, jak překonat Hongxu Gao. Několikrát se osmělily i Číňanky, ovšem ani jeden z pokusů Mo Fei větší rozruch na stadionu nevyvolal. Nakonec se tato čínská útočnice dočkala. Finky na vlastní polovině zazmatkovaly a Mo pěkným blafákem zaznamenala alespoň čestný úspěch asijského týmu. Finkám ale vzápětí vrátila čtyřbrankový náskok Mari Ahvensalmiová udělala tak poslední finskou tečku na turnaji.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky