Andrea Fialová o finálové účasti: Je to super úspěch

08.07.2010 | Ondřej Flanderka

České in-line hokejistky na domácím mistrovství dokázaly, že mají skvělý tým. V semifinále porazily USA 6:2 a ve čtvrtek je čeká boj o titul. V něm se střetnou s Kanadou, proti které hrály už ve skupině, kde po velkém boji prohrály 2:3. „Porážku jim teď budeme chtít oplatit,“ říká česká reprezentantka Andrea Fialová před posledním utkáním turnaje.

 
 
 
Češky položily základ úspěšného semifinále dobrým vstupem do zápasu. Skóre totiž už v první minutě otevřela Polenská. „První gól byl hrozně důležitý, vždy když se nám tady podařilo jít do vedení, tak jsme se docela uklidnily,“ potvrzuje Andrea Fialová.

Po závěrečné siréně začaly Češky na ploše spontánně slavit, postup a jistá medaile k tomu byly pochopitelným důvodem. „Je to opravdu obrovská spokojenost. Od začátku jsme dneska chtěly šlapat naplno a povedlo se to. To, že dáme tolik gólů, jsem rozhodně nečekala,“ doplnila Fialová a osvětlila taktický plán trenérů, který vyšel na jedničku.

Za stavu 3:0 pro český výběr ale Fialová se svými spoluhráčky trochu polevila a Američanky okamžitě stáhly manko na rozdíl jedné branky. Naštěstí pro domácí hráčky se ihned prosadila Polenská, která dovršila hattrick a výrazně přiblížila domácímu týmu účast ve finále. „Úkol od trenéra byl jasný, měly jsme hrát pořád naší hru, uklidnit to, jako na začátku, důležitý byl gól na 4:2,“ přikyvuje Fialová.

Zápas se hrál ve velmi slušném tempu a bylo jasné, že síly musí ubývat dost rychle. Jak to viděla dvaadvacetiletá Andrea? „Sil už ke konci zápasu moc nebylo, trenéři to navíc stáhli na dvě lajny, ale i díky té euforii na to člověk tolik nemyslí.“ A jak vidí účast ve finále v porovnání se svou dosavadní kariérou? „Je to super úspěch, prostě skvělý,“ dodává s úsměvem.

Ve finále se ve čtvrtek od 19:00 střetnou svěřenkyně trenéra Heindla s Kanadou. „Já jsem si je do finále přála, alespoň jim můžeme oplatit to porážku ze skupiny,“ uzavírá povídání Andrea Fialová.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky