Olympijská brankářka Vanhatalová: Z výsledků jsme zklamané

07.07.2010 | Martin Pešout

V únoru hrála pod olympijskými kruhy, nyní chtěla pomoct svému celku k co nejlepšímu výsledku. Finská gólmanka Anna Vanhatalová se řadí k největším hvězdám berounského šampionátu. „Reprezentovat svou zemi je vždy skvělý pocit a v tom je olympiáda i mistrovství světa v in-line hokeji stejné,“ vypráví se zaujetím šestadvacetiletá brankářka.

 
 
 

Účast olympijské brankářky dodává berounskému šampionátu správný lesk. Sama Vanhatalová má na Vancouver hezké vzpomínky. „Byla to vynikající zkušenost. Splnila jsem si tím svůj sen. Hokej jsem začala hrát vloni na podzim. Před tím jsem se věnovala jinému sportu. Dostala jsem se do nominace finského týmu pro olympiádu a přestože jsem byla druhou brankářkou, celé jsem si to užila,“ nadšeně vykládá.

Finská hokejistka s třicítkou na zádech je spokojená i s berounským turnajem, jen jí mrzí menší divácký zájem. „Je to sice samozřejmě menší akce, ale je škoda, že tu není tu žádný dav, který by nás podporoval. Narozdíl od Kanady, kde jsou nadšení pro tenhle sport a zápasy hokejistů i hokejistek tam každý hojně navštěvuje,“ krčí rameny.

Podle Vanhatalové je letošní in-line hokejový svátek po organizační stránce dobře zajištěný. „Startovala jsem v Bilbau 2007, Düsseldorfu 2008 a Varese 2009. Tenhle turnaj je co se týče organizace nejlepší. Navíc tu máme skvělého team hosta.“

Finský výběr letos zůstal za očekáváním a v úterý nastoupí pouze v souboji o 7. místo proti nováčkovi z Číny. S tím Vanhatalová, reprezentantka z hokejové velmoci nemůže být spokojená. „Náš tým je jiný než loni. Hrajeme především hokej a ne in-line. Odvedli jsme dobrou práci, pochvalujeme si zápas s Francií. Teď chceme porazit Čínu a pro příští MS musíme postavit nový tým,“ slibuje.

Finky na turnaji podlehly Kanadě, Česku i Francii. Jediné vítězství zaznamenaly v základní skupině právě proti Číně.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky