Dobrý vstup do zápasu byl nesmírně důležitý, přiznává asistent Volf

08.07.2010 | Ondřej Flanderka

V kabině českého týmu zavládla po zvládnutém semifinále pořádně bujará atmosféra. A bylo co slavit, domácí reprezentantky porazily Američanky vysoko 6:2 a ve čtvrtek je čeká finále. Klíčové momenty semifinále jsme po utkání probraly s asistentem trenéra panem Radkem Volfem.

 
 
 
Pana asistente, jak byste zhodnotil dnešní utkání?
Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Podařilo se nám využít přesilovku. Zápas se pak vyvíjel v náš prospěch do té doby, než jsme ustoupili od toho, co jsme si řekli. Měli jsme tam pak hodně vyloučených v rychlém sledu za sebou, ale koncovku zápasu už jsme zase zvládli a myslím, že jsme zvítězili zaslouženě. Navíc jsme poprvé porazili Ameriku. Říkal jsem to už včera, ale na každém mistrovství máte dva těžké soupeře, a když chcete postoupit do finále, tak musíte alespoň jednoho z nich porazit. My zaváhali s Kanadou, s Amerikou jsme to ale napravili.

Hodně důležitým momentem byl zřejmě oddechový čas, který jste si vzali v době, kdy soupeřky mocně dotahovaly…
My jsme právě už chtěli vzít time-out po té první inkasované brance, bylo tam ale další vyloučení, ve kterém jsme začali ještě víc blbnout. Jen jsme vyhazovali a hráli strašně pasivně. Naštěstí to hned po tom oddechovém čase na sebe vzala Polenská a rychle nám vrátila náš náskok. Pak už jsem věřil, že to dnes dotáhneme do vítězného konce. Ten výsledek je pěkný, ale v podstatě je to jedno kolik vyhrajete.

Ve finále Vás čeká Kanada nebo Francie, dá se říci, proti komu byste raději nastoupil?
Francie dobře bruslí, možná působí víc týmově než Kanada. Ta má zase víc nacvičených akcí. Bylo by ale asi velkým překvapením, kdyby Kanada ve finále nebyla.

Proti Kanadě jste sehráli dobrý zápas ve skupině, jak byste případně měnili taktiku, kdybyste se s ní ve finále setkali znovu?
Asi bychom hráli trochu taktičtěji. Ve skupině jsme proti nim hráli trochu takový hurá styl, a některé věci se nám nepovedly. Pokud se s nimi potkáme znovu, tak určitě budeme hrát jinak.

Pomohla Vám i šířka kádru, který je proti ostatním týmům početnější?
Určitě, samozřejmě to stojí trochu více na těch prvních dvou řadách, ale když naskočí ta třetí, tak si zase ostatní hráčky mohou odpočinout. Navíc si i třetí lajna dokáže řadu šancí připravit, jak dneska, tak v tom zápase s Kanadou. Bylo už dobře, že během těch soustředění jsme protočili opravdu hodně holek a mohli jsme si vybírat.

Už teď se dá šampionát hodnotit jako úspěšný pro český tým…
To asi dá, ale ještě tam máme ten jeden schod, který chceme zdolat.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky