Chceme uspět, zní z českého tábora před duelem s USA

07.07.2010 | Ondřej Flanderka

Po poměrně snadném čtvrtfinálovém vítězství nad Španělskem, se ve středu v rámci semifinále proti českým reprezentantkám postaví silné Američanky, které zatím na turnaji neprohrály. Domácí reprezentantky by ale rády rozjeté Spojené státy zastavily. Duel ČR – USA začíná ve středu v 17:00.

 
 
 
Mistrovství světa v in-line hokeji žen se pomalu chýlí ke konci, hráčky už za sebou mají pět zápasů a další dva je ještě čekají. Český tým navíc bude hrát o medaili, a o kterou to bude, se rozhodne dnes. I když je program šampionátu náročný a síly logicky ubývají, mají domácí hráčky cíl jasný. Postup do finále, což potvrzuje i Tereza Šťastná. „Motivace je určitě velká, uvidíme, jak to dopadne. Určitou únavu už samozřejmě cítíme, ale i díky masérce, kterou tady máme to ještě celkem jde. Uvidíme, jaké to bude po zápase s Amerikou. Tělo bolí, ale na to se neohlížíme a jedeme dál,“ říká s pěti asistencemi nejlepší česká nahrávačka v týmu.

Vzhledem k postupu Ameriky z prvního místa ve skupině, by se mohlo zdát, že hráčky ze zámoří budou mírným favoritem semifinálového klání. Do role outsidera se ale pořadatelská zem rozhodně nestaví. „Šance jsou vyrovnané, s Kanadou jsme si dokázaly, že s holkama dokážeme hrát s kýmkoliv. Plus je pro nás domácí prostředí. To je náš další hráč. Podporu cítíme,“ dodává Šťastná. Její slova navíc potvrzuje i další reprezentantka Kateřina Flachsová. „Na tomhle turnaji je každý zápas úplně jiný, ze začátku ta úroveň nebyla nic moc, teď se to ale zlepšilo, i my hrajeme líp,“ všímá si.

Sebedůvěru může svěřenkyním trenéra Heindla dodat výtečně zvládnuté čtvrtfinále se Španělskem, které Češky ovládly jasně 5:1.„Byl to pro nás opravdu úspěch, ale na druhou stranu ten předešlý zápas s Kanadou, to bylo velké zklamání. Nejen, že jsme těsně prohrály, ale navíc nám to výrazně ztížilo cestu do finále,“ brzdí přílišnou euforii Flachsová, která má na svém kontě jednu vstřelenou branku právě z duelu s Kanadou.

České reprezentantky si mistrovství na domácí půdě užívají a samotný postup do semifinále už se dá hodnotit jako slušný úspěch, jak tedy vnímá boj o medaile na turnaji třeba Kateřina Flachsová v porovnání se svou dosavadní hokejovou kariérou? „Nesrovnávala bych to moc s ledním hokejem, jsou to pro nás přeci jen jiné sporty, ale samozřejmě v in-line hokeji, je pro nás každý takovýhle krok dopředu nesmírně cenný. Chceme ale víc, bojovat o zlato, a k tomu chybí už jen malý krůček“, doplňuje na závěr povídání česká reprezentantka.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky