Češky důležitý zápas zvládly a zítra si to o finále rozdají se Spojenými státy

06.07.2010 | Tomáš Soukup

Na stadionu by se hledal člověk, který nevěřil v postup českých lvic do semifinále, jen velmi těžko. Před početnou návštěvou vyprovodily domácí svěřenkyně soupeřky ze Španělska pětigólovým výpraskem a spravily si tak chuť po včerejším nezdaru s Kanadou.

 
 
 
Utkání se od prvních minut vyvíjelo pro český tým příznivě. Už ve čtvrté minutě vstřelila vedoucí branku Alena Polenská a dodala tak tolik potřebný klid na hokejky svého týmu. „Holky měly před zápasem trochu obavy po včerejší prohře s Kanadou, ale předvedly výborný výkon, za což je musím pochválit,“ uvedl hlavní trenér domácího týmu Roman Heindl. O pět minut později bylo na české straně ještě veseleji, když po krásné akci přidala druhou branku Věra Pančáková. Zbytek prvního poločasu přinesl řadu šancí především na straně domácího týmu, ovšem brankou ani jedna ze střel neskončila.

„Dobře jsme bruslily a byly hodně na puku. To si myslím, že bylo velmi důležité, protože jsme tak mohly hrát naši hru. Španělky hrají na rozdíl od Kanady poměrně neorganizovaně a často také doplatily na svůj temperament a nechaly se vyloučit. Nám se přesilovky na šampionátu zatím daří, což jsme potvrdily i v dnešním zápase,“ hodnotila kapitánka týmu Věra Pančáková.

Lepší start do druhého dějství zápasu si český výběr přát nemohl. Minutu a půl po příchodu z kabin navýšila na tříbrankový rozdíl ranou z blízka opět Alena Polenská a definitivně tak zlomila španělský odpor. České hráčky poté přidaly ještě další dvě branky. Nejprve se fotbalově trefila Kateřina Mrázová a o necelou minutu po ní přidala poslední hřebíček do rakve Petra Melícheríková. „Ze Španělek jsme příliš velký respekt neměly. Prozatimní vzájemná bilance hovořila jednoznačně v náš prospěch a ačkoliv Španělky v předešlých zápasech hrály nepříjemný a kousavý hokej, byly jsme na ně dobře připravené,“ pokračovala Pančáková. Skóre se nakonec měnilo ještě jednou. 4 vteřiny před koncem se bohužel pro český tým trefila do černého Ucedoová a zkazila tak radost minimálně brankářce Šmardové, kterou tak připravila o čisté konto.

„Slavit vítězství nijak zvlášť nebudeme. Udělaly jsme důležitý, nicméně nutný krok a musíme se hlavně připravit na zítřejší duel s Amerikou. Některé holky toho měly po zápase plné zuby, ale zítra budeme všechny připraveny podat stoprocentní výkon. Rády bychom opět pozvaly co nejvíce diváků, protože dnes byli opět fantastičtí a hnali nás celý zápas za vítězstvím,“ vyzývá brankářka Petra Šmardová.

„Zítra nás čeká mimořádně těžké utkání. Během dne probereme s holkama důkladně taktiku, většinu zápasů jsem viděl, takže vím, na co se připravit. Máme samozřejmě ambice na zlatou medaili, ale při pohledu na týmy, která se probojovaly do semifinále, beru jako úspěch kov jakékoliv hodnoty. Naší výhodou je ale fakt, že hrajeme v domácím prostředí a navíc před fantastickou kulisou. Holky proto není třeba nikterak motivovat, moc dobře ví, o co hrají. Mají v sobě velkou touhu dosáhnout na zlaté medaile," věří v úspěch Roman Heindl.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky