Mladý tým Francie by rád získal medaili

06.07.2010 | Jan Šimek

Francouzské reprezentantky se ve svém čtvrtfinálovém souboji utkaly s celkem Finska. Po dramatické první půli se Francie zvedla a ve druhém poločasu Finky inkasovaly hned tři branky. Ty nakonec rozhodly o postupujícím do semifinále. Utkání tak k velké radosti hráček Francie skončilo 4:1.

 
 
 

Tým francouzských hokejistek již má ve své sbírce bronzové kovy z MS 2005 a 2007. Po postupu do semifinále se tak hráčky Francie těmto metám opět o krůček přiblížily.

„Bylo to složité utkání, holky byly dost vystrašené, protože tady máme mladší výběr. Nakonec se nám podařilo postoupit dál, takže jsme teď hodně šťastní. Teď nás bude čekat tým Kanady. Je to silný celek, bude to ještě hodně těžké. V prvním poločase to bylo 1:1, když jsme obdrželi branku snad z první střely Finek. To s námi docela zamávalo. Holky byly v šatně nervózní, takže jsme se je snažili povzbudit. Promluvili jsme si, a nakonec jsme to zvládli,“ zhodnotil průběh zápasu trenér Francie Eric Perraudin.

Výhodou Francie by měl být také fakt, že většina týmu se specializuje pouze na in-line hokej, a problémy s přechodem z ledního hokeje na in-line tedy nehrozí.

„Naše cíle na MS jsou ovlivněny složením našeho týmu, který ještě sbírá zkušenosti. Byli bychom rádi, kdybychom se dostali na bednu, musíme však poctivě trénovat, nebude to lehké, “ uzavřel krátké povídání fracouzský trenér.

„Jsem učitě ráda, že se nám podařilo postoupit dále, protože to bylo opravdu těžké střetnutí. Měla jsem trochu obavy, abychom neměly problém s nervozitou, která na nás po prvním poločase opravdu dolehla. V šatně nás ale trenéři skvěle namotivovali a my jsme pak šly na hřiště s chladnější hlavou, “ svěřila se teprve sedmnáctiletá Juliett Minelliová.

„Utkání jsme začaly dobře. Vedly jsme, jenže pak Finsko vyrovnalo na 1:1 a od té doby to bylo všechno otevřené. Rozhodl podle mě gól na 3:1, “ doplnila francouzská obránkyně.

Na MS v Berouně se francouzským hokejistkám líbí, takže s balením kufrů vůbec nespěchají. Uvidíme jak se tomuto týmu podaří vstup do semifinále, ve kterém narazí na Kanadu.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky