Chceme diváky bavit skvělou hrou, předesílá trenér žen Roman Heindl

15.06.2010 | Radek Barkman, foto: sedmicka.cz

Česká ženská reprezentace se už pilně připravuje na blížící se mistrovství světa na domácí půdě v Berouně. Už teď se tým schází o víkendech, kdy spolu trénuje. Hlavní trenér týmu Roman Heindl prožije už svůj druhý světový šampionát. Na tom předchozím v italském Varese dovedl své svěřenkyně až k zisku stříbrných medailí. Právě tento úspěch zatím považuje za svůj největší v kariéře. Konečnou nominaci se chystá oznámit na nadcházejícím soustředění.

 
 
 
Pane trenére, do zahájení šampionátu zbývá necelý měsíc. Máte už uzavřenou nominaci nebo se stále ještě na některých postech rozhodujete?

Ve své podstatě mám již o hráčkách jasno a konečnou nominaci mám v plánu oznámit hráčkám na následujícím soustředění o víkendu, tedy 20.6.2010.

Máte představu, koho obsadíte do role brankářské jedničky?
Máme na tomto postu dvě zkušené brankářky, které již v minulosti účinkovaly na reprezentačních akcích a obě se výraznou měrou podílely na úspěších celku. Dnes bych nerad hovořil předběžně o jedničce a dvojce, mám však v hlavě, která bude tou, kdo začne.

Jak dlouho spolu reprezentace před zahájením šampionátu bude a kde tráví soustředění?
Soustředění probíhají každý víkend od 8.5.2010, v sobotu a v neděli máme po dvou trénincích na ploše, kdy ranní fázi v podobě šedesáti minut trénujeme herní činnosti jednotlivce a odpoledne v devadesátiminutové jednotce přicházejí na řadu herní kombinace a nácvik všech herních variant. Rovněž máme domluvena přátelská utkání s chlapci. Tato soustředění budou v této podobě až do víkendu 26. – 27.6. a po dvou dnech volna se sejdeme 30.6.večer v Berouně a tam budeme trénovat a dolaďovat až do začátku MS, které je plánováno na 3.7.2010.

Tvoří kádr především hráčky z domácí soutěže nebo spoléháte i na inlajnistky ze zahraničí?
Kádr mužstva tvoří převážně hráčky z domácích soutěží, všechny jsou hokejistky a nemáme v týmu žádnou specialistku na inline hokej. Pouze jedna hráčka, která bude letos v nominaci působí za oceánem.

Na prvních třech místech se každoročně se železnou pravidelností umisťují týmy ze zámoří a Česká republika. V čem jsou styly zámořských reprezentací podobné a naopak odlišné s Vaším výběrem?
Je pro některé zainteresované jistým překvapením, že v ženském ledním hokeji hrají naše reprezentantky v nižší skupině a v inline hokeji každoročně slaví úspěch v podobě jedné z medailí. Myslím si, že právě v inline hokeji platí česká chytrost. Tento typ hokeje není tak silový, hráčky již nasbíraly mnoho zkušeností a jejich schopnosti mají srovnatelnou úroveň se zámořskými týmy. Jinak platí, že oba zámořské týmy mají sílu v technickcýh dovednostech a zarputilosti, vynikají snahou neprohrát a v plném tempu dohrát utkání až do samotného závěru.

Los Vašemu výběru přihrál do základní skupiny favorizované Kanaďanky, nevyzpytatelné Finky a nováčka z Číny. Zkuste prosím všechny soupeře nějak stručně charakterizovat.
Kanaďanky jsou každoročně kvalitním soupeřem, kterého jsem již v minulé otázce popsal. V minulých dvou letech se je podařilo děvčatům dvakrát porazit, tak věřím, že to bude i do třetice. Samozřejmě, že k nim máme velký respekt, ale podotýkám, že se jich nebojíme! Finky neoplývají výrazným bruslením a kombinací, hrají dobře v obraně a jsou nebezpečné spíše svou přímočarostí směrem do branky. Věřím, že naší kombinační hrou jejich obranu přehrajeme a nedopustíme nějaké komplikace ohledně postupu ze skupiny z co nejlepší výchozí pozice. O Číňankách nic nevíme, lze předpokládat houževnatého soupeře s dobrým pohybem a kondicí, uvidíme zda překvapí kombinační hrou.

Jaké výhody a nevýhody očekáváte od domácího berounského prostředí?
Jisté je jedno, hrajeme doma. Přijedou rodiče, příbuzní, známí hráček a tím vytvoří na náš tým nepřímý tlak. Já doufám, že se s ním děvčata vypořádají a budou předvádět výkony, na jaké jsme zvyklí. Další, co může svazovat holkám ruce, bude snaha doma dosáhnout co nejlepšího úspěchu v podobě medailového umístění. Ale jinak bude slyšet hlavně čeština. Snad nás diváci podpoří a s jejich pomocí ten již zmiňovaný tlak překonáme!

Po předchozích medailových umístěních očekává český fanoušek do sbírky další cenný kov. Máte nějaký zaručený recept jak toho dosáhnout?
V první řadě je důležité zvládnout nápor na psychiku. Snad se to podaří a budeme diváky bavit skvělou hrou, která ponese úspěch v podobě cenného kovu.

Co byste Vy sám považoval za úspěch?
Byl bych strašně rád za medailovou pozici. Naše ambice vzhlíží k účasti ve finále a tam pochopitelně rozhoduje více faktorů. Já budu doufat a přát si, abychom ty faktory z větší části zvládli v náš prospěch. Uvidíme, každopádně budeme rádi za jakýkoliv cenný kov!

Díky za rozhovor a hodně štěstí během šampionátu.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky