I po prohře s USA si Francie na Finky věří

05.07.2010 | Ondřej Flanderka

B e r o u n - Jedním z týmů, který určitě na světovém šampionátu bude pomýšlet hodně vysoko, je Francie. Tým ze země galského kohouta skončil v základní skupině na druhém místě za suverénním celkem Spojených států. „Šance na medaili tu určitě je,“ dodává francouzská hráčka Marie Ravixová.

 
 
 
In-line hokejistky Francie si v základní skupině připsaly po jednom vítězství, jedné remíze a jedné prohře. A i když před úterním čtvrtfinále se Suomi nezvládly zápas s USA ideálně, věří, že na postup do semifinále šanci mají. „Samozřejmě budeme chtít vyhrát, s Finskem se nám poměrně daří a už tři roky jsme proti nim neprohrály. A chceme, aby to tak pokračovalo i dál,“ říká odhodlaně Marie Ravixová, která je na svém prvním mistrovství světa v in-line hokeji.

V minulosti se hráčky v modrobílém dokázaly již třikrát dostat na bronzový stupínek. I letos by svěřenkyně Erica Perraudina rády na stupně vítězů povstaly. „Šance na medaili tady určitě je, musíme ale ještě hodně tvrdě pracovat. Když se nám ale bude dařit, tak je možné všechno,“ soudí Ravixová. „Na mistrovství jsem poprvé v životě, ale moc se mi tu líbí. Ta organizace je velmi dobrá a celkově je to tady pěkné. Jeli jsme sem s týmem autobusem, to ale nebyl žádný problém,“ dodává hráčka, která zatím na svůj první bod na turnaji čeká.

Nejlepší výkon podaly Ravixová a spol. v neděli proti Slovensku, které porazily jasně 5:0. Den poté už ale proti Spojeným státům jejich výkon tolik sehraně nepůsobil. Nasnadě je tedy otázka, jestli příprava na společný turnaj byla dostatečná. „Setkáváme se během roku. Většinou tak pětkrát, šestkrát do roka se vidíme na různých reprezentačních akcích, takže v tom problém není, jsme vlastně z celé země, hodně holek je z Paříže a okolí, některé z Grenoblu nebo Bordeaux. Já jsem třeba ale až od hranice se Španělskem,“ prozrazuje dvacetiletá Marie.

In-line hokej je ve Francii poměrně populární, a zatímco většina českých hráček ho má spíše jako doplněk vedle ledního hokeje, ve Francii je to naopak, jak potvrzuje mladičká Marie. „Specializuji se vyloženě na in-line hokej, lední vlastně vůbec nehraji, a tak to má většina holek v týmu,“ uzavírá povídání Marie Ravixová.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky