Španělské hokejistky chtějí překvapit

06.07.2010 | Martin Pešout, Jan Šimek

Vylepšit dosavadní historické maximum a pobavit diváky atraktivní hrou. S takovými cíli přijely na světový šampionát do Berouna in-line hokejistky Španělska. Ambiciózní tým slibuje zajímavou podívanou. Po dvou remízách s Francií i Slovenskem a porážce od USA má v konečném zúčtování skupiny A na kontě dva body.

 
 
 

Španělské hokejistky startují již na pátém šampionátu v řadě. Dosud největším úspěchem Jihoevropanek bylo umístění na pátém místě, které třikrát zopakovali. Naposledy loni v italské Varese.

Na šampionátu v Berouně mají za sebou vystoupení v základní skupině. "Atmosféra na turnaji je výborná. Jen nás mrzí neuznaný regulérní gól proti Francii. Máme ho dokonce natočený. Proti USA jsme chtěli předvést lepší obranný výkon. Věděli jsme, že směrem dopředu Američanky nemůžeme přehrát. Alespoň se nám podařilo vstřelit jednu branku. A Slovenky? Ty jsme chtěli porazit," komentuje vystoupení hráček Xavier Chao, člověk velmi blízký a znalý španělské in-linové federace.

Španělky se netají, že by v Berouně chtěly dosáhnout na historickou metu. "Naším cílem je minimálně vyrovnat páté místo z minulého šampionátu. Byli bychom rádi za umístění v první čtyřce," tvrdí.

Z hokejového pohledu exotická země si oblíbila jeho letní verzi. "Vzhledem k našemu podnebí není u nás pochopitelně rozšířený lední hokej. Vynahrazujeme si to tedy in-line a roller hokejem, který je v současné době úspěšnější," vysvětluje.

In-line hokej se na Pyrenejském poloostrově těší velké popularitě. "Naši junioři se letos zúčastnili MS. Z ženského turnaje vysíláme živé video přenosy, které mají významný divácký zájem. Španělský fanoušek je tak více vtažen do hry. Přenosy sleduje velké množství fanoušků, což je famózní výsledek," svěřuje se.

Ve Španělsku mají dokonce domácí soutěže. Konfrontace mezi jednotlivými hráči či hráčkami je tak zajištěna. "Máme 36 družstev rozdělené do několika státních soutěží: Elite s deseti účastníky, pak první divizi s dvaceti čtyřmi celky. Nově jsme založili ženskou ligu, která má dvanáct klubů. Poté je řada regionálních soutěží, které si kraje řídí sami," vykládá.

Španělské bruslařky se poprvé před MS sešly v zimě. "Tehdy jsme trénovali čtyři dny. Pak jsme se připravovali deset dní před šampionátem," uzavírá nahlédnutí do zákulisí sympatické organizace.

In-line hokej žen ve Španělsku se rozvíjí krůček po krůčku. Skutečnost, že stále stoupá počet dívek ve sportu již od nejmenších, ukazuje slibnou budoucnost španělského in-line hokeje.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky