První velký zápas turnaje - Česká republika vyzve Kanadu

05.07.2010 | Petr Vtípil

Program mistrovství světa připravil na pondělní podvečer atraktivní a klíčový duel skupiny B, ve kterém se střetne česká reprezentace s výběrem Kanady. Utkání bude zahájeno v 17:30 a spolu se všemi fanoušky pevně věříme, že (v duchu dnešního svátečního dne) budeme moci zvěstovat našemu slovanskému národu další radostné zprávy.

 
 
 

Český tým se zatím na šampionátu těší velkému respektu od zámořských mužstev. Již před začátkem turnaje se dostalo našim reprezentantkám uctivé poklony od Spojených států amerických, pochvalně se o nich vyjadřovaly také Kanaďanky: „Je nám jasné, že zítra je v Česku státní svátek, přijde hodně lidí a všichni budou proti nám. Těšíme se na to, protože s Českem hrajeme vždy vyrovnaná utkání. V několika posledních zápasech jsme vždy šly do druhého nebo třetího prodloužení. Takové vzrušující a vyrovnané zápasy tenhle turnaj potřebuje!“ uvedla po včerejším utkání trenérka Kanady, Donna Forbesová. Zkušená hráčka Alena Polenská si je toho vědomá. „Všimly jsme si, že z nás mají respekt. Dva roky po sobě jsme je porazily, takže myslím, že z toho mají strach. Toho musíme využít jako své výhody a použít to proti nim.“

Obě mužstva vyznávají ofenzivní hru, in-line si doslova užívají a odlišují se tak od mnoha týmů s čistě defenzivní strategií. „Nejsem si jist, že by mne jako trenéra nebo hráče taková hra bavila,“ reaguje na téma urputné obrany asistent trenéra Radek Volf. „Když už mám tedy prohrát, tak raději prohraju třeba 4:8, ale zahraju si, než za stavu 0:3 stát ve vzorci a nepřejet červenou čáru.“

Přesto bude v zápase nesmírně důležitá obrana. Tu zatím ani jeden z týmů nemohl s dosavadními soupeři otestovat a právě dnešní duel napoví, které mužstvo se dokáže se změněnou situací lépe popasovat. „Ukáže se, kterému mužstvu bude obrana dělat větší problém. Já ale věřím té české chytrosti. Když takovéto situace přijdou, umíme si s tím poradit,“ věří svému týmu Radek Volf.

Mužstvo je na zápas dobře připravené, zatím se mu vyhýbají větší zranění. Děvčata si pochvalují výborný servis realizačního týmu, s jakým se dosud nesetkala. Nechybí patřičné nažhavení a touha po vítězství. „Všechny se těšíme,“ potvrzuje náladu v týmu autorka hattricku proti Finsku, Alena Polenská. „Do dnešního dne jsme měly všechny zápasy lehké, takže se už těšíme na pořádný zápas. Dnes se ukáže, co v nás je a jak jsme na to mistrovství připravené.“ Sama na vlastní kůži může zakoušet jak chutná chlebíček hokejistky v zámoří. V USA totiž startuje v barvách univerzitní týmu ledního hokeje Brown Bears. Na otázku, zda je zkušenost s ledním hokejem v zámoří přínosná pro nadcházející utkání, říká: „Některé hráčky znám z ledního hokeje, takže vím, co od nich mohu čekat. Takže i v in-linu se z těchto zkušeností těžit dá.“

Pomoci v zápase může nejen očekávaná početnější návštěva fanoušků v ochozech berounského zimního stadionu, ale také štěstí, které má na české lavičce na starosti maskot týmu – plyšová opička v tričku se státní vlajkou. Tu věnovala reprezentantkám vrátná píseckého hotelu, ve kterém mužstvo přespává při soustředěních. Opička procestovala s týmem už několik šampionátů a podle výsledků štěstí opravdu přináší.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky