Mladý tým Číňanek sbírá na šampionátu zkušenosti

05.07.2010 | Lukáš Caha

Nováček světového šampionátu z Číny patří sice k outsiderům, ale jejich snaživost a odhodlání musí potvrdit snad každý, kdo na stadion v Berouně zavítal.

 
 
 

Své dovednosti v in-line hokeji s týmy z jiných koutů světa si poprvé na tomto šampionátu ověřují kromě Slovenek také Číňanky. Jejich tým je poměrně mladý a zkušenosti teprve sbírá. Věkový průměr ženstva činí pouhých devatenáct let.

K tahounkám Číny patří pětadvacetiletá obránkyně Fei Mo, která reprezentovala Čínu i na mistrovství světa v ledním hokeji. „Náš cíl je získat alespoň jeden bod nebo i více. Hlavně chceme hrát co nejlépe, co dovedeme a umíme. Také jsme toužili po zkušenostech zahrát si s jinými světovými týmy.“

Celý tým pochází ze dvou míst: „Hráčky jsme vybírali z klubu, který hrál národní hry v in-line hokeji.“ V zemi se nehraje žádná pravidelná liga, ale jednou za rok se pořádají národní hry, kde se objevují i in-line hokejistky: "In-line hokej se v Číně hraje také na městských stadionech, ale žádná pravidelná liga to není.“

S organizací i s prostředím jsou hráčky Číny spokojeny: „Lidé v Berouně jsou k nám velmi milí a hráči přátelští. Moc se nám tu líbí,“ dodala Mo, která patří i k hráčkám ledního hokeje.

Asijský tým odehrál na celém turnaji prozatím dva zápasy, ale svůj vytoužený cíl dosud nesplnil. Nejprve utrpěl porážku 0:13 od domácí České republiky a den nato přišla opět dvouciferná prohra 0:11, tentokrát s týmem Kanady. „Udělali jsme po prohře s Čechy řadu změn, snažili jsme se zapojit více hráček do hry. Sice jsme dostali jedenáct gólů, ale i tak je to pro nás úspěch,“ zhodnotil poslední utkání hlavní trenér Jinxue Fu.

Další zápas čeká Číňanky dnes ve 14:30 proti Finsku. „V zápase s Finskem chceme navázat na předchozí taktiku a budeme se snažit o překvapení,“ zakončil rozhovor Fu.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky