České reprezentantky se utkají se severským soupeřem

04.07.2010 | Petr Vtípil

České reprezentantky dnes čeká od 17:30 druhý duel ve skupině B. Soupeřem jim bude výběr Finska, který se v zahajovacím utkání musel popasovat s favorizovanými Kanaďankami. Těm nakonec podlehl 2:7 a bude si jistě chtít vylepšit reputaci právě proti domácímu mužstvu.

 
 
 

Svěřenkyně trenérů Heindla a Volfa naopak do turnaje vkročily úspěšně a po jednoznačné výhře na Číňankami mají důvod k optimizmu. „Myslím, že nálada je výborná. Už od samotného začátku soustředění, když jsme se poprvé sešli, byla výborná a od té doby trvá. Trenéři vybrali tým, který si sedí, a jsme v pohodě,“ dodává k atmosféře v týmu kapitánka reprezentace Věra Pančáková.

Trenéři skutečně vsadili na mix ostřílených a zkušených hráček, které reprezentují od prvních mistrovství světa, a mladých novicek, které zdobí aktuálně vynikající forma. Téměř molekulárně přesné složení celku stmeluje v českých poměrech tolik potřebná dobrá parta. Že v týmu panuje dobrá nálada a přátelské vztahy, je vidět na každém kroku. Přesto hlavní kouč brzdí přilišnou euforii: „Včera jsem byl docela překvapený, kam až nervozita dohnala některé hráčky, které mají už leccos za sebou. Nečekal jsem, že i ty zkušené hráčky budou mít problém z toho, že hrají doma před známými.“

Český výběr patří k favoritům soutěže a je zřejmě jediným, který může vážně ohrozit zámořské týmy Kanady a USA. Ty ostatně trenér Heindl i kapitánka Pančáková považují za tradičně hlavní favority mistrovství. „Týmy USA a Kanady se in-linu věnují i mimo sezónu. U nás jsme většinou z ledního hokeje, kdežto oni se na in-line specializují,“ vysvětluje úspěch zámořských celků Věra Pančáková. Reprezentantky chtějí na domácí půdě předvádět co nejlepší výkony a neskrývají své medailové ambice. Na druhou stranu, přílišné chtění může svazovat a toho si je český výběr velmi dobře vědom.

Dnešní zápas prověří české hráčky rozhodně více, než úvodní proti Číně. Trenéři očekávají, že soupeř předvede podobnou hru jako v úvodním zápase proti Kanadě. Také vstupní utkání českého týmu naznačilo, na co by se měly hráčky zaměřit. „Určitě se poučíme ze včerejšího zápasu, protože to utkání bude obdobné. Říkali jsme si některé varianty jak se dostat do správného tvaru a jakým způsobem řešit některé situace,“ prozrazuje přípravu na dnešního soupeře trenér Heindl a dodává: „Myslím, že Finsko ještě dokážeme zvládnout. Utkání pravdy pro nás bude zápas s Kanadou. Ten ukáže, jak jsme se s tím dokázali poprat.“

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky