Slovenské hráčky si v Berouně odbývají svoji premiéru

04.07.2010 | Petr Dejnožka

Slovenské hráčky se tento rok vůbec poprvé ve své historii in-line hokeje podívaly na mistrovství světa a v prvním duelu podlehly Američankám 0:8.

 
 
 

Dva týmy ze seznamu účastníků na tomto mistrovství světa ještě nikdy na světovém šampionátu nebyly. Jedná se o Čínu a právě Slovensko.

Právě Slovenky čekal včera večer ostrý vstup do turnaje proti favoritkám na vítězství – USA. Tato zkouška se jim nepříliš podařila a nakonec z toho byla téměř ostudná prohra 0:8. Jak již bylo řečeno, Slovenky jsou na turnaji úplným nováčkem. „V prvním duelu jsme zaplatily nováčkovskou daň, kdy jsme neznaly našeho soupeře, nevěděly jsme do čeho jdeme, chtěly jsme hrát útočně a to se nevyplatilo,“ říká slovenská hráčka i trenérka zároveň Ivana Gajdošová.

Počátky slovenského in-line hokeje nemusíme hledat dlouho. Na začátku letošního roku se na Slovensku zrodila in-line hokejová reprezentace žen. „My hrajeme hokej i hokejbal, tak jsme si řekly proč nehrát i in-line hokej,“ směje se.

Většina hráček slovenského týmu je z ženské hokejové ligy, konkrétně MHK Martin. Ve slovenském týmu se nenachází ani jedna typická in-line hokejistka. I v tom může být pro Slovenky kámen úrazu, což potvrdila i sama Gajdošová. „My hrajeme celý rok hokej či hokejbal a jsme zvyklé na naše pravidla, oni hrají in-line hokej a umí v tom chodit. Kdyby s námi hrály hokej, tak věřím, že je porazíme,“ troufale vzkazuje.

Ve slovenském dresu se objevuje i několik hráček, které minulý rok úspěšně bojovaly na Mistrovství světa v hokejbale. Jmenovitě se jedná o brankářku Danielu Zuziakovou, sestry Gajdošovy a také hráčky Pavlovičová, Petrovičová a Zetková. Všichni tedy již z mezinárodních účastí zkušenosti mají, ale typ in-linového mistrovství světa ještě nezažily.

„My si to tu užíváme, je to bomba, jediný problém máme s pravidly. Prakticky jsme se až včera dozvěděly, že tu „žádná“ pravidla nejsou. Ale musíme si zvyknout,“ konstatuje slovenská tahounka.

A jaké jsou vlastně cíle nováčka? „My jsme sem přišly hrát vyrovnanou hru, nechceme se hlavně vzdát. Konkrétním cílem je skončit do čtvrtého místa“. K tomuto cíli se může tým vedený hrající trenérkou přiblížit v zápase proti Francii. „Hlavní je nevzdát se a bojovat, porazit se dá každý," povzbuzuje na závěr.

Utkání proti Francii začíná v neděli 4.7. v 16 hodin a počínání si slovenských bojovnic můžete sledovat na serveru onlajny.cz.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky