Šampionát v Berouně si opravdu užíváme, říká Charlotte Nicholsonová

04.07.2010 | Lucie Mužíková

Třetí nejstarší hráčka americké reprezentace vůbec nevypadá jako klasická hokejistka. Sympatická blondýnka s přátelským úsměvem a vystupováním Charlotte Nicholsonová je jednou ze tří kapitánek týmu USA a podle svých slov si berounský šampionát společně s kolegyněmi náramně užívá. „Strašně rády se po Berounu procházíme, chodíme sem a tam, zajdeme si na zmrzlinu... Na závěr turnaje bychom navíc chtěly vyhrát zlato,“ prozradila Charlotte.

 
 
 

Charlotte, kdy jste s týmem dorazily do České republiky?
Přiletěly jsme před dvěma dny. Navštívily jsme Prahu a také si hodně užíváme pobyt v Berouně. Já osobně jsem v České republice nikdy nebyla, ale vždycky jsem si to přála. Chtěla jsem vidět Prahu, která je úžasná, stejně jako malá města po celé zemi.

Jak se vám líbí pořadatelské město?
Strašně rády se po Berounu procházíme, chodíme sem a tam, zajdeme si na zmrzlinu... Opravdu si to tu užíváme.

Kolikrát jste s týmem potrénovala před turnajem?
Měly jsme s děvčaty dva tréninky v Americe, kde jsme se sešly ve Philadelphii. V Berouně jsme zatím trénovaly jednou. Nemyslím si, že nový systém hry, který se nyní snažíme nyní hrát, se můžeme naučit za tři tréninky. Ale na druhou stranu, v úvodních utkání si to vyzkoušíme, pohneme se dopředu a nakonec si to sedne.

Jaká je situace v zámoří ohledně popularity ledního a in-line hokeje?
V Americe je určitě více fanoušků ledního hokeje, ale popularita in-line hokeje roste, lidé zápasy sledují v televizi, vyhledávají si informace na internetu.

A co vy osobně? Také hrajete lední hokej?
Já se věnuju jenom in-line hokeji. Lední jsem parkrát zkusila, ale nebylo to ono. In-line hokej byl vždycky můj sport. Hraji ho třináct let, to už je hodně dlouho, že? (smích)

Co pro vás znamená, že jste byla zvolená jednou ze tří kapitánek?
Jsem v reprezentaci pošesté a poprvé jako kapitánka. Je to pro mě velká věc. Jsem tu jedna z nejstarších z týmu, pomáhám mladším hráčkám. Je to velice vzrušující. Nemáme proslovy před utkáním, ale mluvíme osobně s dalšími děvčaty, snažíme se jim poradit a také jim říct, jaká jsou pravidla oblékání. (úsměv)

Jaké budou vaše slabé a jaké silné aspekty hry?
Nikdy jsme dříve nehrály dohromady, takže si na sebe musíme zvyknout, spřátelit se, aby vznikl tým. Jsme velice individuálně talentované, učíme se nový styl, nový systém hry a navíc máme výborné střelkyně, výborné obránkyně i útočnice. Na závěr turnaje budeme velice silné.

Na co byste nalákala diváky, aby se přišli podívat zrovna na zápas Ameriky?
Přijďte se podívat na talentovaný, rychlý a tvrdě pracující tým, který hraje báječný sport. Určitě bych si nenechala ujít naše měření s Českou republikou.

Závěrem už jen jaké jsou vaše clíle? Stát se šampionkami?
Určitě chceme vyhrát zlato. Nevím, jestli jsme favoritky, Češky jsou výborné, ale jistě chceme vyhrát.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky