Recept na Ameriku? Dobrá disciplína, obrana a pohyb

16.07.2010 | Michal Slavík

Po hladkém postupu přes čtvrtfinále a deklasování Mexika třinácti brankami narazí čeští in-line hokejisté na soupeře zcela jiného kalibru. V souboji o finále vyzvou Spojené státy americké, které jsou na turnajích FIRS historicky vůbec nejúspěšnějším mužstvem. Utkání startuje v 18:10 na berounském zimním stadionu a na obrazovkách ČT 4.

 
 
 

Z patnácti dosud odehraných šampionátů organizace FIRS dosáhl tým USA na triumf hned dvanáctkrát. Jeho hegemonii dokázalo v minulosti narušit pouze Švýcarsko (1999), Kanada (2002) a právě Česko (2007). V Berouně však Američané zcela suverénně zatím nepůsobí. Ve skupině A překvapivě podlehli Francii 1:2 a nečekané problémy jim dělal i čtvrtfinálový souboj s Itálií.

„Zápasy Američanů jsem viděl, ale sám jsem proti nim ještě nikdy nehrál. Bude to tedy taková moje premiéra. Nejsou špatní, ale nezdálo se mi, že by měli na to nás porazit,“ prozradil útočník Marek Loskot.

Historická bilance však jednoznačně hovoří pro našeho zámořského soupeře. Ze 14 vzájemných střetnutí na mistrovství světa dokázaly české výběry bodovat pouze dvakrát s celkovým nelichotivým skóre 27:69. „Hrají hodně tvrdě. Podle toho co jsem viděl, hodně se vracejí a příliš neútočí. Čekají na chyby soupeře. V in-line hokeji se tento styl dá uplatňovat lépe než na ledě. My ale samozřejmě budeme chtít vyhrát, takže žádného zanďoura hrát nechceme,“ slibuje benjamínek týmu divákům atraktivní podívanou.

Svůj pohled na pátečního soupeře přidává i kouč Jiří Suhrada: „Bude to úplně něco jiného než proti Mexiku. Všichni to moc dobře víme a musíme se na to připravit. Věřím, že platit bude dobrá obrana, disciplína, pohyb a minimum vyloučených.“

Vzhledem k dosavadním výsledkům nemají trenéři reprezentace důvod míchat sestavou. Zřejmá se zdá i odpověď na otázku, který ze dvojice českých gólmanů se postaví mezi tyče. „Nepočítám s tím, že bych chytal. Nejspíše nastoupí Roman Handl,“ uvedla po čtvrtečním čtvrtfinále opora Techniky Brno Ondřej Jirkův, kterého trenéři zatím nasazují do utkání spíše s papírově slabšími soupeři.

Ať se před českou klec postaví kdokoli, jistě neprožije tak pohodové utkání, jakým bylo čtvrtfinále s Mexikem. Soupeři ze Střední Ameriky nasázeli Češi hned třináct branek. „Hrálo se v uvolněném tempu, které spíše připomínalo trénink. Po zápasu in-line hokeje bývám podobně unavený jako po skončení utkání v ledním hokeji. Včera to ale tak hrozné nebylo. Navíc když se daří, bolest není,“ hovoří s úsměvem na tváři útočník Mladé Boleslavi a IHC Slavie Marek Loskot.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky