Ondřej Jirkův by býval měnil s mexickými gólmany

15.07.2010 | Lucie Mužíková

Tak hladký přechod přes čtvrtfinále čekali jen ti největší optimisté. Když na světelné tabuli společně s odpočítanými čtyřiceti minutami jasně zářilo i skóre 13:1, bylo jasné, že se na semifinále proti Spojeným státům mohou těšit čeští hráči. Přestože se Ondřej Jirkův zapotil spíše zásluhou vysokých teplot, i on má svůj nesmazatelný podíl na výhře. „V zápase jsem si několikrát řekl, že bych si pozici s mexickými brankáři vyměnil, protože bych si rád zachytal,“ přiznal s úsměvem.

 
 
 

Každý brankář vám to potvrdí. Nejhorší zápasy jsou ty, ve kterých váš tým tlačí soupeře po celý hrací čas. „Je to pravda. Stojíte tam jako tvrdé Y a nic na vás nejde,“ říkal po utkání Ondřej Jirkův, kterému oficiální zápis přiřkl pouhopouhých sedm zásahů. „Snažil jsem se soutředit, abych měl o hře přehled. Zároveň mi pomohli kluci přede mnou tím, že zbytečně neztráceli puky,“ pochválil na dálku své spoluhráče.

Přestože Mexičané nekladli po většinu utkání odpor, důležitost čtvrtfinále ležela v hlavě každého. Toto kolo soutěže vždy jasně vyselektuje úspěšné týmy od těch, které si tak říkat nemohou. „Ve hře jsem na to určitě nemyslel. Před utkáním mi hlavou proběhly spíše obavy o to, abychom v úvodu nedostali nějaký hloupý gól. Když jsme ho naopak dali jako první my, hrálo už se lehce,“ pokračoval spokojený gólman Techniky Brno.

Deset, deset! Toto již všude zaběhlé přání skalních fanoušků, které se halou neslo již od desáté minuty prvního poločasu, bylo dokonce okořeněno dalšími třemi brankami navíc. Jak vůbec tak četné úspěchy svého týmu vnímá brankář? „Popravdě jsem se z těch branek nijak zvlášt neradoval, protože se utkání už jen dohrávalo. Spíše jsem se už těšil na nový zápas,“ prozradil Jirkův. Mexičané, kteří se v brance svého týmu vystřídali pětkrát, zcela jistě také vyhlíželi konec. Ale to z úplně jiných a daleko smutnějších důvodů. „Já bych si to s nimi klidně vyměnil, protože bych si rád doopravdy zachytal,“ usmál se čtyřiadvacetiletý gólman.

Přes veškerý český tlak, který sympaticky se snažící Mexičany často nepouštěl ani přes půlku, Ondřej Jirkův nulu na svém kontě nakonec slavit nemohl. V úvodu jedenácté minuty se totiž Hernandez blýskl úžasnou přihrávkou, která našla Ramireze, jenž zaznamenal alespoň čestný úspěch Středoameričanů. „Vůbec nepřemýšlím o tom, že mi čisté konto uteklo. Nejdůležitější je, že se postoupilo. Pak je úplně jedno, jestli to bylo 11:6 nebo 13:1,“ zdůraznil na závěr našeho povídání talentovaný gólman.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky