Češi proti Mexiku!

15.07.2010 | Štěpán Tomš

Poslední zápas skupiny C určil soupeře českého týmu pro večerní čtvrtfinále. Mexiko v něm rozstřílelo Argentinu 6:4 a zajistilo si postup z prvního místa. Právě mexický tým bude bojovat s domácí Českou republikou o semifinále. Utkání startuje už dnes v 18:10!

 
 
 

Mexiko předvádělo v základní skupině dobré výkony, po kterých ho zaslouženě čekají vyřazovací boje. Trenér české reprezentace Jiří Suhrada si neúspěch v klíčovém duelu nepřipouští: „Hráče upozorním, aby utkání v žádném případě nepodcenili, odehráli ho zodpovědně – hlavně v obraně. S ničím jiným než vítězstvím v tomto zápase nepočítáme.“

Na vlastní oči viděl jeden zápas Mexika. „Sledoval jsem předešlé utkání, ve kterém porazilo Velkou Británii,“ říká. Český tým se na světových šampionátech utkal s Mexičany šestkrát a všechny zápasy vyhrál v poměru vstřelených a inkasovaných branek 95:5.

„Měli jsme záměr jít dál z první pozice, abychom měli čtvrtfinále trošku lehčí. Samozřejmě se nedá podcenit nikdo, ale když k zápasu kluci přistoupí zodpovědně, tak bychom ho měli zvládnout,“ myslí si český stratég.

Sestava týmu pro večerní čtvrtfinále je zatím velkou neznámou. „To budeme řešit až odpoledne na poradě, v tuto chvíli vám to nejsem schopen říci, stejně jako nasazení brankářů,“ vysvětluje trenér Suhrada, zatímco utkání mezi Argentinou a Mexikem ještě neskončilo. Avšak Mexičané byli v tu dobu pohodlně ve vedení.

Před veledůležitým zápasem hráči nabírají síly. „Kluci měli dopoledne individuální program, k dispozici měli posilovnu nebo masáž. Zdravotně je zatím vše – až na drobné šrámy – v pořádku,“ nepřidělává marodka českému týmu starosti.

„Když se ochladí, vítáme každý stupínek dolů,“ nepřekvapivě říká Jiří Suhrada, ale v hale je stále 27°C, přestože obloha nad Berounem je zatažená. A na co by přilákal diváky? „Pozval bych je samozřejmě na vítězství. Včera byla atmosféra parádní,“ pochvaluje si.

Podobně mluvil po zápase s Kanadou obránce Martin Tvrzník: „Budeme se snažit předvést kombinační hokej a dát hodně gólů. Nic nesmíme podcenit.“

Velkou událostí je čtvrtfinálová účast pro mexický tým. Trenér Gerardo Polanco považuje domácí tým za největšího favorita turnaje. „Česká republika bude opravdu těžkým soupeřem. Sledoval jsem včerejší utkání proti Kanadě,“ říká a dodává: „Tipuji, že vyhrají (Češi) celý turnaj. Zápas si budeme chtít užít, protože jsme ještě nikdy před takovou návštěvou nehráli. Už teď jsem nervózní z toho, jak mě budou sledovat televizní kamery (smích).“

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky