V kostýmu je vedro, ani nemusím k moři na dovolenou, směje se maskot Ondra

16.07.2010 | Filip Lefenda

Při zápasech českého týmu je všem na očích. Nápadně vysokého a pohledného plyšového maskota v hokejovém dresu, jenž má na zádech příznačné jméno "Berounek" považují diváci za jeden ze symbolů tohoto mistrovství. Pod touto maskou se ve skutečnosti skrývá sedmnáctiletý Ondra z Prahy, jehož velkou vášní je mimo jiné poker. A jak sám říká v našem rozhovoru, dělat maskota jej baví.

 
 
 
Ondro, řekni nám nejprve, jak ses do "funkce" maskota vůbec dostal?
Do role maskota jsem se dostal přes firmu, která má v rámci tohoto mistrovství světa na starosti marketing a jedna z jejich hlavních zaměstnankyň je kamarádkou mého otce. A jelikož teď nemám žádnou práci, tak se dá říci, že mi to otec dohodil.

Baví tě to?
Určitě ano. Ovšem podmínky práce už jsou horší, v kostýmu je totiž strašné vedro. Jinak je to ale práce určitě zábavná. Bavím se u toho s lidmi, směju se s nimi, dělám blbosti. Je to dobrá práce.

Proběhla před nástupem na místo maskota nějaká příprava?
Vůbec, což jsem nečekal. Pouze jsem dostal kostým. Myslel jsem si, že mi bude věnováno alespoň pět minut (smích), ale toho času bylo opravdu velmi málo. Bylo mi prostě řečeno něco jako "jdi tam a dělěj blbosti".

Maskota děláš pouze na zápasech českého týmu?
Ano, jsem tam zatím pouze na Čechy. Na čtvrtfinálové souboje, potažmo semifinále a finále už tu budu i na zápasech jiných týmů.

Tento týden panují šílená vedra. Jak si na tom ty v tom tlustém kostýmu? To musí být strašné ...
Jsou to tropy, normálně nemusím platit za dovolenou, je to fakt výborné (smích). Pokud vám někdy bude zima, tak mi zavolejte. Půjčím vám kostým a bude vám hej.

A to si pereš sám?
Neperu (smích). Oblek už je strašně propocený. Vždycky, když k němu přijdu, je to jedna velká voda. Myslím si, že na finále už se do něj nenavlíknu (smích).

Vadí ti, když se s tebou chce někdo vyfotit?
Vůbec ne, naopak. Myslím, že také kvůli tomu tady nakonec jsem. Nebo alespoň je to jeden z důvodů, tím hlavním je samozřejmě reklama. Kvůli tomu mě platí.

Máš čas sledovat toto mistrovství také jako fanoušek, nebo se soustředíš pouze na svou práci maskota?
České zápasy víceméně sledovat musím, ale spíše to vnímám jenom z toho pohledu maskota. Na druhou stranu je pravda, že kdybych nebyl maskotem, tak se na to aspoň v té televizi podívám.

A co takhle nějaká zajímavá příhoda?
Zatím žádná zvláštní není. Pokud tedy nepočítám pády, těch už bylo nespočet. To už jako přihodu ani nepočítám (smích).

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky