Teď musíme dál, chceme vyhrát zlato, burcuje gólman Handl

14.07.2010 | Adam Sušovský

Důležitý krok má za sebou česká in-line hokejová reprezentace. V klíčovém duelu skupiny B zvítězila nad Kanadou a zajistila si pro čtvrtfinálovou bitvu tu nejvýhodnější pozici. Jedním z klíčových mužů byl i gólman Roman Handl, který za svá záda propustil jediný střelecký pokus. „Skupinu jsme vyhráli, a tím jsme splnili první krok. Teď ale musíme dál, chceme tady vyhrát zlato," uvedl Handl po zápase.

 
 
 

Byl hodně unavený, ale zářil spokojeností. Roman Handl předvedl vynikající výkon a byl jedním z tahounů při vítězství s Kanadou. „Kanada má kvalitní tým. To ukázala už několikrát. Umí dobře bruslit, je to hodně nepříjemný soupeř. Jsem rád, že jsme to takhle týmově zvládli. Hráli jsme dobře z obrany, kluci hráli obětavě, padali do střel,“ hlásil po zápase brankář, který v některých pasážích přiváděl kanadské střelce k šílenství.

Česká republika se ujala v první polovině zápasu vedení. Ihned po obrátce však inkasovala. „Je to vždycky těžké, hlavně když to přijde tak rychle. Soupeře to vždycky nakopne, začne si více věřit. Hlavní ale je, že jsme to ustáli a hned přidali další góly,“ pokračoval dál gólman místních Berounských Medvědů.

Kanada po vyrovnání zvýšila obrátky, české reprezentaci se ovšem povedlo tlak nepříjemného soupeře ustát a vstřelit další tři rychlé branky. „Přežili jsme kanadskou vlnu, kdy se dostali nahoru a začali se na nás tlačit. To jsme přežili a dali další góly. Tam se utkání zlomilo,“ zamýšlel se Handl nad klíčovým momentem zápasu.

Důležitost zápasu a touha zvítězit se projevila také v počtu vyloučených. Utkání se z tohoto pohledu řadilo mezi jedno z nejvyhecovanějších na turnaji. „Myslím si, že to bylo i tím, že jsme hráli s Kanadou. Oni jsou takoví. Vždyť se to o nich ví. Jak v ledním, tak v in-line hokeji jsou úplně stejní. Je to kanadská nátura, která neumí prohrávat. Dnes se to znovu potvrdilo, a rozhodčí to trochu pustili. Ale nemyslím si, že by tvrdost utkání byla nějak moc přehnaná,“ ohlížel se zpětně za nervózní koncovkou zápasu a zároveň upozorňoval, že z české strany určitě žádná snaha provokovat soupeře nebyla. „Snažili jsme se dohrát zápas, tak aby tam nebyly tresty, aby se nám něco nepřeneslo do dalšího zápasu.“

Ve vynikající formě chytající Roman Handl si navíc nemohl nevšimnout vzrůstajících návštěch v ochozech berounského zimního stadionu. „Jsem moc rád, že přišli lidi. Je to super, když nám pomůžou. I když je to vedro, člověk se pak pro ně snaží hrát dvojnásob dobře,“ vysekla závěrem domácím příznivcům pochvalu jednička české reprezentace.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky