Velká Británie se o vítězství nad Austrálií strachovala do posledních vteřin

13.07.2010 | Radek Barkman

Úterní hrací den začal soubojem favorizované Velké Británie a podceňované Austrálie, která ovšem v prvním zápase proti Mexiku ukázala, že určité herní varianty či kombinace zvládá na výbornou. Velká Británie si v prvním zápase připsala povinnou výhru nad Venezuelou a od začátku turnaje se tak zařadila po bok favorita z Německa. Zápas proti klokanům ale mezi ty snažší rozhodně zařadit nemůže. Dlouho držela těsný náskok, o nějž však v závěru mohla přijít. Dunston ale ve vyložené šanci v poslední vteřině utkání netrefil poloprázdnou britskou branku.

 
 
 
Úvod utkání vyšel lépe Evropanům. Finney už v 1. minutě velmi lehce projel obranou Austrálie, lehkou žabičkou vybídl ke skórování Hutchinsona, na jehož forhendový blafák neměl gólman Smart vůbec žádný nárok. Poté se ale divoké herní tempo uklidnilo a na konci zahajovací pětiminutovky přišlo vyrovnání. Do obrany Britů vjel jako uragán Dunston a střelou pod vyrážečku srovnal na 1:1. Po inkasované brance se svěřenci trenéra Colese opět vrhli do útoku, ovšem Shelton svou kličkovanou před brankovištěm gólem nezakončil.

Druhá polovina první dvacetiminutovky se nesla ve znamení dlouhé dvouminutové přesilovky Austrálie 4 na 2. K žádné výraznější brankové příležitosti se ovšem klokani nedostali, naopak měli plné ruce s ubráněním hbitého Sheltona, který se v jednu chvíli prodral až do jasné střelecké pozice, ovšem v zakončení selhal. Poslední gólovou možnost pak spálil Finney, který z mezikruží mířil pouze do Smartových betonů.

Také druhá část utkání začala početní převahou Austrálie. Po svižné výměne puku se k nebezpečné střele z levého kruhu dostal Best, trefil však jen gólmana Duffyho. Hned po návratu vyloučeného Hutchinsona vyrazili Britové do protiútoku. Shelton sice napoprvé trefil tyč, vzápětí se ale k odraženému puku dostal Hutchinson a ranou z pravého kruhu vrátil svému týmu vedení.

Colesovým svěřencům narostla křídla a rázem jich bylo plné hřiště. Mezi nejkrásnější akce dosavadního průběhu turnaje lze bezesporu zařadit individuální průnik Sheltona, který si prohodil puk mezi nohama Adamse, ale svůj švih nasměroval jen do břevna. Ve zbytku zápasu se Britové zaměřili výhradně na udržení svého hubeného náskoku. Australany ovšem kromě závěrečné powerplay téměř k ničemu nepustili a dovedli zápas do vítězného konce. Připravili tak svému soupeři první porážku na turnaji, zatímco sami si zatím drží neporazitelnost.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky