Věřím, že Itálii jasně zdoláme, předvídá Marek Loskot

12.07.2010 | Radek Barkman

Vyrovnaná bilance vzájemných zápasů a záporné skóre. Tak vypadá z pohledu českého týmu všech šest dosud odehraných duelů s Itálií. Celek z Apeninského poloostrova se sice na stupních vítězů pravidelně neumisťuje, ovšem mnohdy dokáže zaskočit nejednoho favorita. Loni ho ve čtvrtfinále vyřadila Kanada. Největším úspěchem Jihoevropanů je tedy prozatím třetí místo z roku 2004. Možná právě proto budou domácí velikým favoritem, což potvrzují i slova nejmladšího hokejisty v kádru Marka Loskota. „S italským in-line hokejem zatím žádné zkušenosti nemám. Pokud ovšem soupeře nepodceníme, neměly by se nám stát žádné komplikace,“ dodává dvacetiletý Loskot.

 
 
 

Čeští in-line hokejisté se v moderní éře s Italy nepotkávají příliš často. Naposledy tomu tak bylo na Světových hrách v uplynulém roce, kde Češi zvítězili 3:1. Na světovém šampionátu se obě mužstva utkala před šesti lety. Tehdy souboj o bronz ovládli Italové poměrem 4:2. Před podceněním soupeře varuje rovněž jeden z trenérů Daniel Tvrzník. „Čeká nás určitě těžké utkání. Každý rok postupují ze skupiny a dostávají se do vyřazovací fáze turnaje. I když se jim teď dva po sobě jdoucí turnaje příliš nevydařily, pořád se s nimi musí počítat. Včera jsem viděl jejich trénink a ten základ tam pořád mají. Musíme do toho jít naplno,“ říká Tvrzník.

Úvod každého šampionátu je pro psychiku mužstva nesmírně důležitý. Toho si je vědom i současný lodivod litoměřických hokejistů. „Očekávám poměrně nervózní zápas. I z naší strany by měl být začátek opatrný. V přípravě jsme nestačili na Švýcary, ale včera už ten trénink vypadal trochu lépe. Věřím, že se dáme na zápas dohromady,“ vysvětluje Daniel Tvrzník. Rozdíly by se ale podle něj hledaly mezi oběma soupeři jen těžko. „Itálie má věkově velice podobně složený tým. Mají výhodný mix mladých hráčů a zkušených in-line hokejistů. Stejně jako my, ani soupeř nehraje klasický obranný systém. Narazí na sebe dva týmy, které praktikují ofenzivní styl hokeje,“ vysvětluje.

Český tým se může pochlubit i účastí čerstvého mistra světa v hokeji z letošního roku Karla Rachůnka. Právě toho si tým jednohlasně zvolil kapitánem. „Volba probíhala dost jasně. Karel byl kapitánem už před třemi lety v Bilbau, odkud máme poslední zlato, a tak se nebylo nad čím rozmýšlet,“ upřesňuje Marek Loskot. Trenérské duo Suhrada-Tvrzník má už zároveň jasno, koho obsadí do pozice brankářské jedničky. Hráčům to ovšem oznámí až na předzápasové poradě, která je naplánována dvě hodiny po obědě. Už teď ale trenéři avizují, že budou během turnaje a základních skupin dostávat do hry oba gólmany. Oba celky se ovšem budou muset popasovat i s nesnesitelným vedrem. „Na kluky budeme nějakým způsobem tlačit, aby zůstali ve stínu a zároveň hodně odpočívali. Síly budou v tomto počasí určitě rychle ubíhat,“ uzavírá Daniel Tvrzník.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky