Rádi bychom porazili Francii, říká kolumbijský trenér Stéphane Marcoux

11.07.2010 | David Schlegel

Jedním z největších překvapení minulého světového šampionátu byl postup Kolumbie do skupiny A. Poprvé v historii tak Kolumbie skončila mezi osmi nejlepšími týmy a nyní v Berouně se bude snažit svou pozici obhájit. Duší týmu a jedním z nejdůležitějších mužů kolumbijského in-line hokeje je Stéphane Marcoux.

 
 
 
"Cesta z Kolumbie byla v pohodě, jen trvala 24 hodin," řekl Marcoux, který necestoval do Berouna s týmem. Přiletěl z Düsseldorfu, kde byl součástí výpravy kolumbijských juniorů na světovém juniorském šampionátu FIRS. Z Düsseldorfu přijel sám. "Nemáme tu žádné juniory, snad v příštích letech,"vysvětluje.

V Berouně se Marcouxovi zatím velice líbí, všechno podle něj funguje dobře. " Organizace je na velice dobré úrovni. Očekáváme, že šampionát bude mít vynikající návštěvnost. Jezdím na všechny šampionáty od roku 2004 a tady je organizace na nejlepší úrovni," říká.

Kolumbijce čeká těžká skupina, kde budou obhajovat účast mezi nejlepšími osmi. "Jsme v A-skupině poprvé za deset let. Naše představa je udělat co nejlepší výsledek ve čtvrtfinále. Chceme udolat Francii a skončit šestí. Zklamáním by byl návrat do B-skupiny. Nemáme v základní skupině lehké soupeře, reálné je porazit Švýcarsko a Francii."

První trénink měla Kolumbie již v pátek ráno jako jeden z prvních týmů vůbec. "V neděli jsme hráli přípravný zápas s Australany. Nemáme u nás doma stejný povrch jako v Berouně, takže jsme si na něj chtěli přivyknout a také si dobře zatrénovat."

Marcoux ví, že být dlouhodobě úspěšný znamená dobře pracovat s mládeží. "In-line hokej je u nás v Kolumbii mladý sport, hrajeme ho asi 12 let. Nemáme u nás lední hokej, jen hokej na kolečkových bruslích. V Kolumbii je asi tisíc registrovaných hráčů. Máme spoustu mládežnických kategorií - přípravku, do 10 let, do 12, 14, 16, 18 a 21 let a také ženský tým. Není to jednoduché, protože hokej je drahý sport, ale myslím, že v tomto směru odvádíme dobrou práci."

Kolumbijci se také musejí v Berouně dobře aklimatizovat a přizpůsobit místním podmínkám. Nejde jen o povrch. "U nás hrajeme in-line hokej v otevřených halách a na menším hřištích než je tady v Berouně," popisuje.

V letošním ročníku ženského turnaje se ještě ženy z Kolumbie turnaje nezúčastnily. Brzy se to všam může změnit. "Ženy nakonec také přijedou. Možná příští rok nebo později. Nyní hrají na turnaji v Kalifornii, pomůže jim to, aby se lépe připravily na velký turnaj.

Marcoux také představil tým, který přijel do České republiky. "Naším kapitánem je letos Jesůs Murillo, který už hrál na pěti předchozích šampionátech, hodně na něj spoléháme. Máme tady v Berouně mix loňských juniorů se zkušenějšími hráči. Průměrný věk je 23 let, takže máme docela mladý tým."

Také se rozpovídal o slabinách a silných stránkách kolumbijského týmu. "Slabinou je fakt, že jsme malí, ale s tím nic neuděláme. Silnou stránkou je naopak rychlost. Oba naši gólmani jsou na svém prvním šampionátu, tak uvidíme, co to s nimi udělá," dodal na závěr trenér Kolumbijců Stéphane Marcoux.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky