Lvice zakončily spanilou jízdu turnajem zlatou tečkou

08.07.2010 | Tomáš Soukup

Po klaksonu, který oznámil konec zápasu, se rozpoutalo za brankou domácích doslova bílé peklo. České In-line hokejistky dokázaly zopakovat nedávný úspěch hokejové reprezentace z Německa a před domácím publikem se staly mistryněmi světa!

 
 
 

Češky vstoupily do utkání ve velkém stylu a první minuty zcela ovládly. Odměnou jim byla vedoucí branka, o kterou se postarala v jedenácté minutě fantastickým blafákem do bekhendu Kateřina Mrázová a poprvé tak uvedla kotel domácích fanoušků do varu.

„Tuhle kličku jsem měla připravenou a od začátku akce jsem si do ní věřila,“ popsala nádherný moment autorka gólu Kateřina Mrázová.

Na konci třinácté minuty šly lvice do oslabení a Kanaďanky začaly nebezpečně kousat. Hráčky javorového listu ale zaváhaly v rozehrávce, Kateřina Mrázová dostala ideální přihrávku do brejku a naprosto totožnou kličkou do bekhendu rozvášnila české fanoušky podruhé.

„Na rozdíl od první branky jsem se pro stejnou kličku rozhodla až v poslední chviličce a jsem moc šťastná, že to i napodruhé vyšlo. Byla to i trochu náhoda, ale hlavní je, že to tam spadlo,“ popsala i svou druhou branku Mrázová, která tak uzavřela svůj gólový výčet na čísle 9.

Za patnáct sekund však zmrazila české emoce Jackie Jarrellová. Češky byly po brance ve velké euforii a třetí nejproduktivnější hráčka turnaje vrátila Kanaďanky střelou z mezikruží do zápasu. Strhující utkání se rázem zdramatizovalo, ale lvice větší drama před svou svatyní nedopustily. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:1. „Celý turnaj jsme prokazovaly, že jsme skvělá parta a věřily jsme, že už příznivý stav udržíme,“ prozradila poločasové pocity Andrea Fialová.

Druhý poločas začaly oba celky opatrněji. Ve 28. minutě se poprvé osmělilo domácí duo Mrázová – Fialová a nechybělo mnoho a český kotel explodoval potřetí. O minutu později už ale Fialová jela s rukama nad hlavou poté, co gólově zakončila překrásnou akci a dodala tak svým spoluhráčkám na hokejky tolik potřebný klid.

„Po tom, co se mi se štěstím podařilo vstřelit třetí branku, jsem už věřila, že to dotáhneme do vítězného konce a získáme zlaté medaile. Před tím gólem jsem měla ještě velkou šanci, když mi nádherně přihrála Katka Mrázová, ale jsem moc ráda, že to vyšlo aspoň napodruhé,“ líčila své pocity autorka třetí branky Andrea Fialová.

Kanada už v závěrečných minutách reagovat na nepříznivý výsledek nedokázala a navíc svůj celek na poslední dvě minuty oslabila Brooke Ludolphová. To už na kanadské střídačce sklopila hlavu i trenérka Donna Forbesová. Poslední desetivteřinovku odpočítávala celá hala a po závěrečné siréně vypukla v hledišti a především na hrací ploše nefalšovaná zlatá radost. Češky se ještě dlouho poté v hloučku za brankou objímaly a vychutnávaly obrovské ovace naplněného stadionu.

„Jsme nadšené, že nás diváci takhle podporovali. Přišlo nám, když jsme sem přijely, že nám vůbec nikdo nevěří, že jsme tady jako český hokej na obtíž, ale to, co se tady vytvořilo během turnaje, bylo nepopsatelné a chtěly bychom divákům strašně poděkovat,“ popsala své pocity kapitánka Věra Pančáková.

Své tři třešničky na dortu v podobě individuálních trofejí pro nejlepší střelkyni, nejlepší útočnici a zvolením do all-star týmu si odnesla Alena Polenská.

„Osobně si nejvíc vážím té zlaté medaile, ale samozřejmě si velmi vážím i ocenění individuálních. Byla to ovšem zásluha celé lajny, ve které jsem nastupovala. S holkami jsme si sedly a to bylo pro naše výkony nejdůležitější,“ hovořila šťastná Alena Polenská, která vyhrála kanadské bodování turnaje. „S holkami jsme plánovaly, že se půjdeme vykoupat do kašny, tak uvidíme, jestli se na to dostane,“ pokračovala.

Pocit štěstí neskrýval ani trenér Roman Heindl. „Cestu do finále jsme si trochu zkomplikovali prvním zápasem s Kanadou, který jsme prohráli. Před semifinálovým duelem se Spojenými státy jsme měly trochu obavy, ale nakonec jsme vše dobře zvládli a mohly Kanadě vše vrátit i s úroky ve finále. Hodně zápasů Kanady jsem viděl na videu, ale jejich stylu se dá na rozdíl od Američanek těžko bránit. Jsem strašně rád, že se nám podařilo zvítězit. Teď už nás čekají jen oslavy, které budou rozhodně velmi bouřlivé,“ dodal s úsměvem trenér Roman Heindl.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky