Kanada si jede pro zlato, tréninkovou ztrátu vynahradí týmovým duchem

28.06.2010 | Lucie Mužíková

Kanada a hokej. Tohle spojení patří odjakživa k sobě. A nic na tom nemění ani skutečnost, že pro červencové mistrovství světa, které se koná v Berouně, vynecháme led. Loňští kanadští vicemistři světa v in-line hokeji si ani pro letošek nedávají malé cíle. „Na světový šampionát jedeme s cílem vyhrát zlato. Cokoli jiného by pro nás bylo veliké zklamání,“ potvrdil prezident Canada Inline Hockey Federation a trenér kanadského týmu Richard Ropchan.

 
 
 

Kanadský výběr již v průběhu roku absolvoval tři kempy, kde se hráči mezi sebou poznávali, ale pravý předturnajový tréninkový kemp není v plánu. „Poprvé se jako tým sejdeme až jedenáctého července přímo v Berouně. Bude proto velice důležité, aby hráči velice rychle pochopili systém, jakým bychom chtěli hrát, a také se mezi sebou stačili dobře poznat,“ řekl Richard Ropchan. Kanadská reprezentace si svého kapitána ještě nezvolila, ale o pozici gólmanské jedničky je již rozhodnuto. „Martin Bradette nastoupí od úvodního zápasu šampionátu. V záloze máme dalšího velice schopného brankáře – Marka Servose.“

Přestože si Kanaďané poprvé zatrénují až den před zahájením turnaje, rozhodně se proto nijak nepodceňují. „Přijeli jsme si pro zlaté medaile. Pokud bychom odjeli s jakýmkoli jiným umístěním, byli bychom velice zklamaní,“ rozhodně prohlásil trenér týmu. Přesto obratem dodává. „Obě skupiny jsou velice vyrovnané a najdeme v nich silné týmy. Zvítězit může každý!“

A s jakými zbraněmi tedy potáhnou reprezentanti javorového listu do boje? „Budeme spoléhat na naši rychlost, protože v mužstvu máme spoustu mladých talentovaných hráčů. Samozřejmě se také budeme chtít opřít o silného týmového ducha a kolektivní pojetí hry,“ pokračoval Ropchan.

Trenéři národních mužstev napříč sporty vždy musí čelit ošemetné volbě – vybrat do týmu hráče s nejvyšší výkonností a potenciálem, nebo vsadit na typy hráčů, kteří si dokáží vyhovět? Stejně tak tomu bylo i v zámoří. „Jak už jsem řekl, nemáme mnoho času na trénink, a proto pro nás týmová chemie bude klíčová. V zásadě jsme tým postavili na nejvíce talentovaných a zkušených hráčích, ale osobnost každého z nich pro nás taktéž byla směrodatná. Hráči si musejí navzájem sednout.“

Mistrovství světa v in-line hokeji se pro letošek koná v České republice, která není pro kanadského trenéra až tak velikou neznámou. „Něco jsem si již zjistil na internetu, ale mám i osobní zkušenost. Navštívil jsem Prahu a Písek,“ prozradil Ropchan, „stejně jako v České republice, i v Kanadě se někteří hráči specializují na lední hokej a in-line hokej berou jako letní přípravu. V tom jsou si obě země podobné.“ Pokud se spolehneme na řeč čísel, pak je v Kanadě přibližně patnáct tisíc hráčů in-line hokeje a těší se přízni až jednoho sta tisíc příznivců.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky